Wpis z mikrobloga

Dzwoni gość: "Napraw komputer, filmiki z jutuba sie nie ładujo". Nie wiem czego się spodziewać, Flash się wysypał? Problemy z netem?

Zachodzę na miejsce, włączam, trochę to trwa. Włączam Chrome (chociaż tyle) i rzeczywiście filmiki się nie ładują. Szperam dalej, szukam przyczyny. Jest powód partycja systemowa #!$%@? podręcznikowo do ostatniego bajta, a jedyne, co zauważyli, to że filmiki się nie ładują. Toolbarów i innego śmiecia oczywiście miljon.

Nowy system, odkurzenie wnętrza. 50zł do przodu.

#serwispc #opowiesciserwisowe
  • 7
Ostatnio klientowi postawiłem system Windows Vista od nowa z partycji recovery. Oczywiście proponowałem win xp lub win 7. Tłumacząc że vista to porażka tej firmy że cały czas będzie zmuła bo będzie dysk chodził itp. Ale on chciał orginalną wersje systemu bo jego dziwczyna w sądzie pracuje Po tygodniu dzwoni że mu się wygaszacz z cyckami nie włącza i nadal muli mu system. I Fire fox przycina na youtube ale już na
@BeSmarter: Dużo mi to nie zajęło, odkurzanie razem z odłączeniem i zdjęciem obudowy to dosłownie 20min. Nowy system (WinXP) to też chwila, do tego sterowniki, przeglądarka a z "resztą sobie poradzi, bo zna się na komputerach" (sic!).

A że to wieś w Świętokrzyskim, a nie duże miasto, to i pieniądz niezbyt wygórowany,.
@Paulie90: Kiedyś ratowałem sąsiadce kompa, opis: "strony wolno chodzą, gierka dzieci nie działa, pliki z jakiegośtam p2p się nie ściągają". Myślę - będzie ciężko. Siadam do sprzętu - dysk systemowy 100% zajętości, jakiś badziewiasty soft od backupów robił obrazy na C:\ aż się zapchało...