Wpis z mikrobloga

Spożycie protein. Temat rzeka. Tutaj natomiast bardzo ciekawy wniosek z jednego badania:

Studies performed at Cornell University showed that when a person fasts for 24 hours, the body doesn’t lose any protein, only fat. Bodybuilders who fast one day a week actually gain more muscle mass faster because the body is cleaner and more efficient.

http://jn.nutrition.org/content/112/10/1862.full.pdf

#mikrokoksy #silownia #dieta
  • 22
@sambor2806:
Badania na Cornell University pokazują, że jeśli osoba pości przez 24 godziny, to jej ciało nie traci żadnych protein (nie spala mięśni?) , tylko tłuszcz. Kulturyści którzy pościli jeden dzień w tygodniu przybrali szybciej masę miesniową ponieważ ich ciałą były czystsze i bardziej wydajne.
@sambor2806: @Vonsatch:
Badania przeprowadzone na Cornell University wykazały, że kiedy osoba pości przez 24 godzin, ciało nie utraci żadnych białek, tylko tłuszcz. Kulturyści, którzy poszczą jeden dzień w tygodniu w rzeczywistości uzyskują większą masę mięśniową szybciej, ponieważ organizm jest czystszy i bardziej wydajny.

Powiem szczerze, że nie wiem co o tym myśleć bo widziałem kiedyś badania, według których normalnie funkcjonujący organizm podczas 24-godzinnego postu nie traci nawet grama białek ANI
@Ch-jogromPL: ja jem zupełnie intuicyjnie, ostatnimi czasy nawet bardzo mało mięsa.

Brałem udział w badaniach do pracy magisterskiej koleżanki, z analizy składu ciała wyszło, że przez ostatnie 8 tygodni spaliłem 3 kg tłuszczu i przybrałem 4 kg masy mięśniowej. Na siłownię już od roku nie chodzę w sumie ;)
@Vonsatch: masa mieśniowa, zdefiniuj ? wyjdzie, że np zbudowłeś 0.5kg czystych mięśni, 2,5kg wody, reszta jakieś gliko/zacphane jelita ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo czystego mięśnia 4kg nie zbudujesz w 8tyg. Chyba, że nigdy, ale to nigdy nie ćwiczyłeś, i na czas 8 tyg wbijałeś grubo koks + super dieta.

U mnie dieta jest na perfect, wszystko liczone co to grama/kalorii. I efekty są po prostu super,
@Vonsatch: masa mieśniowa, zdefiniuj ? wyjdzie, że np zbudowłeś 0.5kg czystych mięśni, 2,5kg wody, reszta jakieś gliko/zacphane jelita ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo czystego mięśnia 4kg nie zbudujesz w 8tyg. Chyba, że nigdy, ale to nigdy nie ćwiczyłeś, i na czas 8 tyg wbijałeś grubo koks + super dieta.


@Ch-jogromPL: przed badaniem, na przestrzeni ~10 miesięcy zszedłem z 78 kg do 72 kg (stałem się
@Ch-jogromPL:

Nie mówię o suchej "suchej" masie mięśnia (jeżeli mówilibyśmy o samych włóknach z 0% wody), tylko o masie miesniowej, na którą przecież w ok 75% składa się woda. "Sucha" masa poszła +1kg do przodu, natomiast masa mieśniowa ogólnie +4kg do przodu.

Spadł mocno poziom tłuszczu trzewnego, będę mieć do kilku dni bardziej szczegółowe wyniki. Ogólnie bf z 18,4 do 14,2 %.

@Vonsatch: #!$%@?, i tacy ludzie potem kończą uczelnie
@Vonsatch: taki bf latwo zrzucic, masa miesniowa co napisales calkowicie do zrobienia, zwlaszcza ze bijles suchoklatesem skin-fat co nigdy nie cwiczyl, tak wiec zabieraj sie do roboty i rob kozak forme ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ja w pon jade na badanie skladu calego ciala, najwiagorydniejszy wynik odnosnie ile mam tego %bf na sobie, zobaczymy czy kiedykolwiek zblizylem sie do tych 8-10% bf ( ͡° ͜ʖ
@Vonsatch: taki bf latwo zrzucic, masa miesniowa co napisales calkowicie do zrobienia, zwlaszcza ze bijles suchoklatesem skin-fat co nigdy nie cwiczyl, tak wiec zabieraj sie do roboty i rob kozak forme ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ch-jogromPL: czytaj że co ja piszę :p Staż na siłowni 5-6 lat, kontuzja i rok bez ciężarów i ostatnio powrót do treningów który akurat zgrał się z tymi badaniami.

Kozak forma
@Vonsatch: jaka frajda miec krate i 34 w lapie ? zrob krate i chociaz 44cm w lapie, ja teraz planuje tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Lygrys: diete dopnij pod siebie, silka, rygorystycznym trza byc i efekty przyjda same, ja w formie (tj. juz dobrze widoczna krata, siedze od maja non stop ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
@Ch-jogromPL: trening kulturystyczn, def. trening którego celem jest zwiększanie masy mieśniowej. Czego tu nie rozumiesz, że dla kogoś duże bicki mogą nie być priorytetem? Ćwicząc pod trójbój i dwubój bicki jedynie ograniczają mobilość.