Wpis z mikrobloga

Hej, mam pytanie jak poradzić sobie z bałaganem w domu? Wiem, że odpowiedź jest banalna: posprzątać ale to nie takie proste.
Jestem okropną bałaganiarą, nienawidzę sprzątać. Siedzę w tym syfie i udaję, że go nie ma. Mieszkam razem z chłopakiem, on też jest bałaganiarzem jak ja. Oboje pracujemy i lenistwo zwalamy na pracę. Efekt jest taki, że gary są zmywane dopiero jak potrzebuję daną rzecz do gotowania następnego posiłku. W domu jest pełno niewyrzuconych śmieci, zdarza się, że jakieś resztki jedzenia się psują itp. Po podłodze walają się brudne ciuchy i nieużywane rzeczy.
Jak sprzątamy? Za rzadko. Wolimy obejrzeć film niż posprzątać. Nie zapraszamy znajomy do domu. Może raz w miesiącu ktoś nas odwiedzi. Wtedy oczywiście sprzątamy, ale też np 3godziny wcześniej. Czasem nie zdążymy i część rzeczy upychamy do szaf i po kątach. Jak zabieram się do sprzątania na spokojnie to zaraz przerywam, zajmuję się inną rzeczą a tamtą rozwaloną zostawiam. Nie mogę skończyć jednej rzeczy, szybko się męczę, jestem zniechęcona, bo nie widać efektów. Jak uda się posprzątać to jest czysto przez 2 dni, jak bardzo się staram to 3. Czwartego dnia wygląda jakby nikt przez miesiąc nie sprzątał.
Serio, nie wiem jak to ogarnąć.
#pytanie #logikarozowychpaskow #rozowepaski #gorzkiezale #zwiazki #oswiadczenie #feels
  • 25
  • Odpowiedz
@kucikuci_: Trzeba wypracować sobie nawyk sprzątania. Na początku będzie koszmarnie, ale warto się przemóc.
Ja od poniedziałku do soboty codzinnie poświęcam godzinę na obowiązki domowe. Na początku traktowałam to jak przykry obowiązek Pani domu. Wręcz czułam, że się do tego zmuszam. A teraz robię to mechanicznie i nie wyobrażam sobie nie pozmywać brudnych naczyń czy (o zgrozo!) przez ponad miesiąc nie zmieniać pościeli.
Działa to też w drugą stronę. Jeśli będziesz
  • Odpowiedz
@kucikuci_: Ile macie talerzy/sztućców/szklanek ?
Prawdopodobnie zbyt dużo.

Ja mam u siebie zawsze idealny porządek bo mam :
1 komplet sztućców,miskę,kubek i talerz. Jak możesz się domyślić to utrzymanie tego w czystości nie stanowi żadnego problemu. (Nawet jak ktoś do was wpada czasem na obiad to i tak prawdopodobnie macie zbyt dużo tych rzeczy)

Tak samo jest z ciuchami/książkami. Znam sporo ludzi którzy trzymają mnóstwo przedmiotów z których nie korzystają. Szafa
  • Odpowiedz