Wpis z mikrobloga

Ostatnio wrzucałam ten wpis odnośnie rozbicia pseudohodowli w Puszyczkowie.

Teraz już wiadomo - odebranych zostało 51 psów (w tym ciężarne) (!!!). Między innymi w typie ras takich jak:
- Owczarek niemiecki
- Jamnik
- Cocker spaniel
- Buldog francuski
- Shih tzu
- Sznaucer miniaturka
- Dog z Bordeaux
i inne.

Psy były trzymane w większości w ziemiankach, bez dostępu do światła i bez dostępu do misek z wodą.
Większość z tych psów spędziło w takich warunkach całe swoje życie.
W pseudohodowli były suki w ciąży oraz szczenięta. Suki i psy w obrębie "rasy" miały wspólne "wybiegi", przez co w kółko dochodziło do krycia i nie da się ustalić ojcostwa.
Na terenie posesji znaleziono liczne szczątki psów - dosłownie walające się po podwórku, w tym zdarte skóry ze zwierząt (najprawdopodobniej psów).
Większość psów jest poważnie chora, zarobaczona, zapchlona, odwodniona i wygłodzona, każdy pies wymaga pomocy weterynaryjnej.
O zniszczonej psychice chyba nie muszę wspominać.
Przed interwencją właściciele "szarpnęli" się i wysypali w ziemiankach słomę. Niektóre psy z głodu zaczęły ją konsumować (co okazało się już po odebraniu psów, w wiadomych okolicznościach).
Hodowla była zarejestrowana, oczywiście nie w ZKwP, a w jednym ze związków typu Związek Kotów i Psów Rasowych czy innym "przybytku" stworzonym na potrzeby pseudohodowli i januszy, którzy myślą, że ubijają biznes życia płacąc za psa połowę ceny.

Gdyby ktoś szukał rasowego psa "po taniości" albo pytał, "po co mi rodowód z ZKwP, nie będę brać psa na wystawy" lub "czemu mam płacić 2000/3000 zł, jak mogę mieć za 700 zł (albo i mniej)" - polecam galerię z opisem każdego zdjęcia: (galeria na facebooku'u)

Chcesz rasowego psa, kupujesz ze sprawdzonej hodowli z miotem zarejestrowanym w ZKwP. Chcesz psa - bierzesz ze schroniska lub z fundacji.

Na zdjęciu niżej Shih tzu, Owczarek niemiecki i Dog (znany większości jako "Śliniak").

#pies #psy #zwierzaczki #zwierzaki #szczeniaki #ludzietodebile #takaprawda #cebulaki
n.....a - Ostatnio wrzucałam ten wpis odnośnie rozbicia pseudohodowli w Puszyczkowie....

źródło: comment_akuEvwMrCaOmfmXCGtCgJOWtKaLN6RHf.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@nama: Ciężko z kimś dyskutować, gdy z większością tego co napisałaś się zgadzam, po prostu odniosłem wrażenie, że mnie też jakoś porównujesz do tych ludzi albo co gorsza do nich zaliczasz xD
@LisiOgon: Ja z tego co widziałem na własne oczy i doświadczyłem jednak skłaniałbym się ku opinii, że te wszystkie związki które powstały po zakazie dzikiego sprzedawania psów to syf. Jakoś jeszcze nie widzialem dobrej hodowli z
  • Odpowiedz
@nama: jak widać nawet nie przeczytalas (albo nie zrozumialas) tego co napisałam.
nie mam zamiaru ani ochoty dyskutować z kims, kto najezdza na osobę gdy ta nie ma tych samych poglądów. Żyj sobie dalej w swoim idealnym świecie gdzie wszystko co powiesz to prawda ;)
  • Odpowiedz
@nama: Myślałem, że temat przejdzie bez echa, a tu proszę jaka dyskusja się zrobiła. Dzięki za zawołanie ! No i podziwiam za cierpliwość, ja bym już dwa razy klawiaturę za okno wypieprzył ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@LisiOgon: Każda z tych organizacji ma wystawy. No nie każda, ale mniejsza o to. Powiedz mi proszę, kto na tych wystawach sędziuje? No i jak często się odbywają?
  • Odpowiedz
kogoś zabolała dupa że stworzyła się konkurencj


@LisiOgon: a co do tego to wybacz, ale to zupełnie inna liga, wątpię żeby w jakiś sposob hodowla z SPiKR mogła konkurować z profesjonalną hodowlą z ZKwP, gdyby tak było to pieski by były sprzedawane i tu i tu w podobnych cenach.
Problem polega też na tym, że ci co niby chcą rozbić monopol ZKwP wciskają kit klientom, że mogą spokojnie robić papiery
  • Odpowiedz