Wpis z mikrobloga

mirki jest problem
Mam serwis, w którym ludzie rejestrują się i muszą aktywować konto klikając w link, który wysyłany jest mailem. Sobie również wysyłam kopię takiego maila (Bcc). Wszystko byłoby spoko, tylko problem jest taki, że te maile do klientów albo nie dochodzą, albo trafiają w SPAM. Nie dzieje się tak zawsze, lecz bardzo często. Muszę te maile do nich forwardować np. z konta w google/yahoo/gmail. Trochę to irytujące. Co zrobić aby maile z mojego vps nie były traktowane jak gunwo?
#webdev #debian #linux #vps
  • 16
@mihaubiauek: sam, to może być problem?
@fervi: jest link w który trzeba kliknąć aby aktywować konto
@ermik: moja domena na ktorej mam strone to xxx, rev dns dla ip jest ustawiony na inna yyy - to moze byc problem? w tym przypadku chyba musze napisac do typków od vpsa zeby mi to przestawili, cnie?

sorawa jestem noobem robie to hobbystycznie :p
@papciu: Jasne, to jest twój problem. Gdyby każdy dostawca poczty akceptował maile od byle kogo, to dzień w dzień otrzymywał byś ich tysiące. Za takie certy trzeba zapłacić.
Niektóre firmy pozwalają na przejście procedury weryfikacyjnej i wtedy zrobią (nawet za free) podpis na certyfikacie. Comodo oferuje coś takiego za free "for personal use".

@mihaubiauek: strone mam zabezpieczoną certyfikatem od startcom - jest darmowy do użytku prywatnego i działa git we wszystkich przegladarkach :-) jeszcze muszę ogarnąć ten certyfikat dla maili, mam nadzieję, że ogarnę konfigurację - i nadzieję, że coś się zmieni z tymi mailami - dzięki za wskazówkę :-)
@fervi: Wysyłam dwa rodzaje maili, jeden aktywujący konto, drugi z resetem hasła jak ktoś sobie robi password recovery (tu nie ma linków). Niekiedy ludzie robią pass recovery po 10 razy, więc pewnie też nie dochodzą ;|
@papciu: zobacz sobie https://www.mail-tester.com/ i popraw co trzeba.

Muszę te maile do nich forwardować np. z konta w google/yahoo/gmail.


jak ci nie szkoda grosza to z google apps możesz domene podpiąć pod gmail i z SMTP gmaila wysyłać ale to kosztuje i są limity

kiedyś było za friko i wszystkim polecałem ;) ktoś się zarejestrował bodajże przed 2014 ma za free ;)
@besiege: kiedyś się temu przyglądałem, zastanawiałem się wówczas czy da radę podpiąć tylko jedną skrzynkę w domenie, a resztę mieć u siebie normalnie na serwerze. Pamiętam, że trzeba było robić jakieś wpisy w bindzie i na mój rozum, nie pozwalało to mieć innych skrzynek w domenie na swoim hoście