Wpis z mikrobloga

@TypowyPolskiFaszysta: czy prosta. czy spasowane elementy. czy widać że była bita (rozejrzyj się w okół komory silnika.
Gdzie gnije - progi, drzwi, podłoga (albo od spodu zobacz auto albo wygłuszenie z podłogi trzeba troche odgiąć - wyciągasz np od strony drzwi kierowcy, spod plastików i kawalek obok pedałów i już jest troche dostępu do progu i podłogi.) Pod tylną kanapę - łatwo się podnosi i często tam też jest aku, bagażnik i koło.
Wlew paliwa bardzo lubi gnić pod klapką.
Jak będziesz pod autem to stan przewodów paliwowych i hamulcowych. Paliwowe będzie widaćgdzie mokro. Sprawdź też okolice baku, bo tam są doprowadzone wlewu i przelewowe i też może być widać zacieki . Wymiana nie jest droga, ale troche zejdziesz z ceny.
Jak nie jest idealna, to będzie też ciekło z miski olejowej, skrzyni i dyfra.
Jak jest mokro to uszczelki do wymiany i ewentualnie zajechane elementy. Sprawdź czy skrzynia działa. Czy zawsze działają synchronizatory podczas jazdy (szczególnie dwójki, bo
  • Odpowiedz
@TypowyPolskiFaszysta: na ranty drzwi, progi, podłużnice, klapę tylną nad rejestracją, wszelkie zakamarki blaszane. Barwa i zapach płynów ustrojowych, kiedy były zmieniane. Każ go odpalić totalnie zimnego, najlepiej po dłuższym postoju, stojąc i nasłuchując nad komorą silnika. Luzy, zaciągnij ręczny albo wciśnij nożny i popuszczaj energicznie sprzęgło, na tyle by napiąć wał, ale nie tak mocno, żeby zgasł. Odrobinę. Przejedź się na wertepy, posłuchaj na pełnym skręcie zachowania zawieszenia, na prostym
  • Odpowiedz
@kujtek: ja od jakiegoś miesiąca przeglądam olx to to jest trzecia taka oferta że jak ją tylko zobaczyłem to byłem pewny że zniknie najpóźniej na drugi dzień i znikły już wieczorem pierwszego dnia. Ludzie nawet auta nie zobaczą bo ciemno, tylko kupują. Ostatnio jedno z nich znalazłem wypucowane za 6k gdzie wystawione 2tyg wcześniej było za 2,6 i wyglądało bardzo marnie.
No to szukamy dalej (,)
  • Odpowiedz
  • 0
@TypowyPolskiFaszysta: No bo tak naprawdę tam niema co sprawdzać, auto za dwie pensje najważniejsze żeby jeździło stosunkowo prosto i trzymało się kupy. Mi też uciekła w lipcu 525 za 4.5 z sekwencja ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kejran: ale ta to była piękna (,) sedan, po małym lifcie, dobra blacha, ładny lakier i felgi, klima, biała skóra, zero wieśtuningu, elektryczne szyby przód, roleta tylnej szyby. Mam nadzieję że przynajmniej nie trafiła do Seby który rozbije ją na parkingu jak tylko śnieg spadnie (,)
No nic, szukam dalej...
  • Odpowiedz