Wpis z mikrobloga

>zarabiaj 8k na ukladaniu plytek

>nie zaloz wlasnej firmy i nie zatrudnij kolejnych do ukladania plytek, bo kazdy glazurnik juz ma wlasna firme i zarabia 8k

>populacja glazurnikow zwieksza sie

>jest coraz wiecej glazurnikow, a kazdy ma wlasna firme

>zarobki spadaja

>jestes glazurnikiem, twoj sasiad to glazurnik, twoj listonosz to glazurnik, twoj mechanik to glazurnik, twoj lekarz to glazurnik,

>bułki w sklepie piecze ci glazurnik,są przez to bardzo rowno ulozone, ale twarde jak #!$%@? i trzeba je moczyc w wodzie

>wlosy obcina ci glazurnik przecinarką do płytek, przez co wygladasz #!$%@?

>na ulicach w calym miescie zamiast asfaltu i polbruku wszedzie glazura i terakota

>bloki sa budowane z glazury, bo przeciez kierownik budowi i architekt to glazurnicy

>ostatecznie premierem zostaje glazurnik

>powoluje do zycia glazurową republikę równej glazury

>jedyny przedmiot w szkole to glazurnictwo

>dzieci są uczone tylko rodzajów glazury i sposobu ukladania jej

>juz 6 latek #!$%@? glazurę jak szalony

>dochodzi do tego, że glazura jest jednorazowa i codziennie trzeba ją wymieniać, aby każdy glazurnik miał pracę, tak zarządziło ministerstwo rozwoju glazurnictwa

>glazurowa republika równej glazury staje się glazurniczą potęgą światową

>umierasz jako spełniony glazurnik i zostajesz pochowany przez grabaża glazurnika w wannie obłożonej glazurą, przysypują cię ścinkami glazury, a grób i krzyż budują z terakoty


#pasta #remontujzwykopem
  • 119
@Mawak: @orzell: #!$%@? ostatnio chciałem położyć 10 metrow płytek na balkonie to nie było żadnego, który miałby chociaż jeden wolny dzień na taką fuchę. Wszyscy #!$%@? robotą do końca roku. Akurat u znajomego jeden kończył kłaść płytki w nowym domu to go wziąłem na ten balkon, ale, że nie miał czasu to kładł w sobotę i fugował w niedzielę rano

40zł/m^2 no a taki metr ile sie kładzie? Ja miałem
@orzell: @Mawak: kuzyn jest glazurnikiem, ogólnie remonty robi, już jakieś 15-20 lat. mieszka na wsi na zadupiu, 100 km do większego miasta. niektóre zamówienia ma już 2 lata do przodu. dorobił się uznania po blokach i mniejszych domach, teraz sobie wybiera po willach. z niektórych zleceń rezygnuje bo np. schody za strome i mu się nie będzie chciało biegać. firmy nie założy bo po co jak ma krus:| do pracy
@kravjec: nic dziwnego, nikomu nie opłaca się jechać na taki mały metraż, Ty liczysz sam zysk z 10 metrów, a on musi doliczyć dojazd, rozłożenie sie, złożenie, rozbity czas (bo nie zrobi tego na raz) w ciągu paru dni i wyjdzie mu realnie 5 pln/h, więc lepiej już siedzieć tam gdzie ma więcej pracy.

Z kolei jak wyjdą jakieś problemy to będzie musiał się użerać za jakieś drobne kwoty bo wtedy
@orzell: @Mawak: NAWET #!$%@? NIE MOW.

szukałam kogoś kto zrobi mi łazienkę, pomijam, że znalezienie kogoś, kto nie ma zajętych terminów do 2137 to już wyczyn. Rekordzista zawołał 160ziko za metr kwadratowy, bo myślał, że skoro jestem różowym to się nie znam na cenach (Poznań here).
@MoniqueU: dokładnie tak jak mówi @xetrov: Są płytki za które 200zl/m2 to niska cena. mozaiki, malutkie płytki 2x2, oraz inne podobne do rzeźbionych których cena płytek wynosi 500zl/m2