Wpis z mikrobloga

4 miesiące robiłem jako technik od sprzętu/sieci/szkoleń wcześniej 2 msc przez wakacje przy sieciach a poza tym ucze się i pisze w javie (ale przy tym boję się jeszcze pracować) no i ogólnie sprzęt/podstawy sieci nie są dla mnie tajemnicą
@mampomyslnalogin: niby wiem ale ibm przynajmniej często wymaga skończonych studiów (a jestem w trakcie) albo języków/bdb angielskiego a u mnie nie jest za szałowy :C
A pieprzyć pójdę najwyżej na produkcję i zgnije tam za 1200...
@mampomyslnalogin: Wiesz co, tu nie chodzi o znajomość samą w sobie tylko jakąś pieprzoną blokadę - z tydzień temu na goldenline napisała do mnie kobieta która zaprosiła mnie na rozmowę do amerykańskiej firmy w kato, szukają studenta do przyszkolenia i im przypasowałem tyle że angielski komunikatywny... i się wystraszyłem i nie poszedłem #!$%@?...
@mangooo: nie wiem jak w tej firmie ale we wszystkich w których ja pracowałem (IT właśnie) był wymagany angielski ale nikt nie wymagał biegłości. Oczywiste jest, że jeżeli to twoja pierwsza praca w tym języku to potrzebujesz czasu.
Ja sam dopiero po 2-3 miesiącach przestałem się przejmować swoim poziomem angielskiego. Po pierwsze trening czyni mistrza a po drugie widziałem, że są gorsi ode mnie :D
@budzyn: nie pamiętam dokładnie nazwy ale chyba nie Kroll
@mampomyslnalogin: Niby wiem że pewnie po miesiącu czy dwóch nie było by problemu ale tak samo miałem okazję próbować na admina w katowickiej firmie od "płytek łazienkowych" ( ͡° ͜ʖ ͡°) i zrezygnowałem bo część rozmowy była po ang przed kamerą...
A kasy ni ma ;c
@mangooo: Nie wiem czemu sie tak przejmujesz tym jak mowisz po angielsku, wazne zebys rozumial co do Ciebie mowia i potrafil odpowiedziec jako tako zeby druga strona wiedziala o co chodzi. Tylko chyba polacy maja kompleks jezyka angielskiego i akcentu. A zycie jest za krotkie zeby sie przejmowac takimi #!$%@? jak przyjma mnie albo nie przyjma. Zawsze warto sprobowac, nic nie tracisz. Nie ta praca to inna;)
@MiszczJoda: Powiem Ci że bardzo dobrze oceniam tą szkołę, fajni wykładowcy, fajni ludzie tylko tych zjazdów na zaocznych jest mało a materiał trzeba zdać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Miałem iść na UŚ ale opinia osób z ostatniej pracy które tam poszły była tragiczna.