Wpis z mikrobloga

@trb: bitch plox, w większości polskich domów jeszcze ludzie mają w komputerach domowych HDD i zapewne w części mają na jednej taśmie, więc i mają zworki.

SSD jeszcze nie przejęło rynku, HDD jeszcze nie wyginęły i zworki były i nadal są w użyciu więc nie wiem po co tag #gimbynieznajo, pomijając to że nawet przy wyborze nowych komputerów duża część klientów wybiera nadal HDD zamiast SSD ;)
@riri_: Tryby master/slave wystepowaly tylko przy polaczeniu urzadzen kablem (P)ATA - do dwoch urzadzen na jednym takim kablu oznaczalo ze trzeba ustalić ktory ma priorytet komunikacji (i do tego służyła zworka... którą można było zastąpić zwykłym cienkim drutem). W przypadku SATA nie ma czegos takiego, jeden kabel - jedno urządzenie. Wskaż mi nowy komputer sprzedawany z HDDkiem z ATA ;) 7 lat temu miałem już problem ze znalezieniem takiego dysku a
@Ealrion: @Ealrion: ja mam taki ( ͡° ͜ʖ ͡°) I dużo osób jeszcze takowe posiada, a co do sprzedawanych zestawów, fakt może w nowych już od dawien dawna montuje się dyski z SATA, pamiętam jak już w 2005r. (ooo kurde... to było 10 lat temu) w nowym zestawie był dysk z SATA (a był to zestaw taki ze średniej półki cenowej, składany u znajomego) i faktycznie
@trb: ostatnio musiałem zworke przestawić w... pilocie do centralnego ogrzewania (#uk here), więc mówię to na głos a moja różowa a także mama, obie pytają co to jest zworka. stwierdziłem ze nigdy im się to nie przyda więc niech nie pytają :p
@r5678: główny dysk = ten z sytemem czyli trzymasz system na dysku na IDE to po co ci SSD?

a trzymając się tematu dysków to w zbiorach części mam dysk na IDE o zawrotnej pojemności 212,6 MB tak megabajtów z 1994 roku, i co najlepsze jak go dostałem i podłączyłem do komputera bez problemu go wykryło, jak będą zainteresowani mogę go podłączyć do stacjonarki i udowodnić że działa :P
https://www.dropbox.com/s/u4ua5evijic51yy/IMG_20151214_004622.jpg?dl=0
@trb: kiedyś, za małolata sobie upaliłem dysk, bo zworkę szczypcami chciałem wyciągnąć a jeszcze napięcie nie zeszło ( ͡° ʖ̯ ͡°) puf i smród. gorzej było jak tata wrócił ( ͡º ͜ʖ͡º)