Wpis z mikrobloga

6 170 - 1 = 6 169

Tytuł: Dziewczyna z sąsiedztwa
Autor: Jack Ketchum
Gatunek: thriller

David ma 12 lat, żyje na skraju bardzo małej miejscowości, na ślepej ulicy, gdzie ludzie zaglądają tylko przez przypadek. Jest początek lata, a do domu naprzeciwko wprowadza się dziewczyna o imieniu Meg, wraz z swoją młodszą siostrą Susan.

Nie czytam takich książek, tą dostałem od koleżanki do przeczytania. Bardzo sugestywna i odpychająca, ale wciąga i chce się poznać zakończenie historii. Która nie może skończyć się dobrze. Narracja jest z pierwszej osoby, co jeszcze bardziej potęguje opis okrucieństw na jakie pozwalają sobie dzieci. Tortury może nie są opisane jakoś specjalnie obszernie, ale w jakiś sposób to wszystko trafia do czytelnika. Najgorsze, że to wszystko jest na podstawie faktów. Podobna historia naprawdę się wydarzyła i to mnie napawa jeszcze większym niepokojem.

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
Pobierz yorar - 6 170 - 1 = 6 169

Tytuł: Dziewczyna z sąsiedztwa
Autor: Jack Ketchum
Gat...
źródło: comment_Gh6yUeJHmgU9dqgDN6piDPyJKMMWCK4a.jpg
  • 7
@Luna_Lovegood: co ciekawe (oglądałem jeden) i akcja z palnikiem jest tak samo pomijana, ale motyw samego włączenia palnika jest, jak w książce :P Podobno żaden kraj nie zgodziłby się na dystrybucję, gdyby umieścił rozdział opisujący tę torturę, albo wydawnictwa by nie zdobył, nie pamiętam dokładnie :P
@yorar: jest film o tym i się nazywa american crime i tam jest pokazana bardziej prawdziwa historia, bo to co w książce i filmie o tym samym tytule to czysta fikcja tylko bardzo luźno oparta na prawdziwych wydarzeniach np nigdy żadnego gwałtu nie stwierdzono