Wpis z mikrobloga

Czy byłaby społeczność wykopowa zainteresowana AMA ze mną, aka pracownikiem aukcji samochodowych w UK, co w praktyce oznacza, że:
- siedze w ok 100 samochodach dzienniem, zazwyczaj też nimi gdzieś jadę ;)
- różny stopień rozpadu, czasami 50mil, czasami 250tys mil.
- znam ceny sprzedaży, wycen, średnie, różne statystyczne pierdóły
- znam średnią awaryjność, usterkowość, a także doświadczam tego wszystkiego na swojej skórze + mam wgląd w raporty AA(taki ADAC w UK)
- rozpiętość klasowa aut to powiedzmy 1995-2015, 50f - 50tys f
- marki od Protona do Astona
- ciekawostki o angielskim rynku, dlaczego jest przejrzysty I nie ma w nim oszustw itd.

Jak jesteście zainteresowani to możecie to pokomentować/plusować, to się na jutro zmotywuje ;d
#motoryzacja
#auta
#samochody
#carboners
quit13 - Czy byłaby społeczność wykopowa zainteresowana AMA ze mną, aka pracownikiem ...

źródło: comment_bm7u1memVV4Cp9KPRLGacolfEaHVNzwC.jpg

Pobierz
  • 104
  • Odpowiedz
  • 0
@Kreation: bez watpienia na tle konkurencji sa, wg wewnetrznego raportu naszego honda jazz to najbardxiej bezawaryjny samochod ze wszystkich
Mazdy tez bardzo dobrze wypadaja, jezeli chodzi o rdze to starsze niz 2006 gnija mocno, nowsze podobnie jak reszta azji. Wiec powiedzmy ze poprzednia generacje 6stki czy 3jki bym polecil i raczej o rdzy nie wspominal.
  • Odpowiedz
@quit13: Mam pytanko. Morze mondre morze gupie. Nje fiem.
Szukam sobie jakiegoś autka. Moje poszukiwania zakończyły się na VW Scirocco, Alfie Brerra i nowej klasie A (wszystko używki i oczywiście podobne cenowo/klasowo możesz podpowiedzieć). Poleciłbyś coś innego? Diesel czy benzyna? Mimo, że ojciec na wyspach robi 300-400km tygodniowo to i tak jest typowym Januszem diesela i mi mówi, żebym nie patrzył na inny typ silnika. Ja bym może tyle zrobił za
  • Odpowiedz
@quit13:
Siema! Siedze od roku w Uk a w styczniu planuje zdac prawo jazdy I kupic samochod. W co celowac, zeby bylo mnie stac na ubezpieczenie? Jaki samochod do 500-600f polecasz? Na jakie koszta oprocz ubezpieczenia I MOTu mam sie przygotowac? Jak sie nie #!$%@? kupujac tanioche?
  • Odpowiedz
@TyleWygrac: Starszego japońca od anglika, jak zobaczysz w ogłoszeniu azjatycko brzmiące imie, to nawet się nie wybieraj. Szukaj po gumtree ofert, lub po ebayu, ale tylko prywatnych. Szansa jest, że dostaniesz więcej za tą samą kasę. Jak wylicytujesz coś na ebayu, to zawsze jak pojedziesz, możesz powiedzieć, że opis się nie zgadza, jak faktycznie będzie lipa. No I raczej szukaj tylko w okolicy, bo wycieczki czasowo/finansowo są nie opłacalne przy tak
  • Odpowiedz
@quit13:
Szanowny Panie, bardzo dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz :) o focusie I Sam myslalem, a co sad is o clio II? No I tak juz przyszlosciowo - jak to jest z jaguarami? Na przyklad xtype czy stype 2005. Warte swojej ceny?
  • Odpowiedz
@Gent: Raz był starszy Mini Cooper, odrestaurowany, zszedł za 3000f. Ciężko mi więc się wypowiadać. Na ulicy ich też mało widać, widziałem ze 3 razy może te stare Mini.
@TyleWygrac: Nie skłamę, jak powiem, że 9/10 Clio którymi jeżdże ma coś zepsutego, a czego 80% to nie są pierdoły.
Czy warte swojej ceny - nie wiem. One zbytnio dużych cen nie trzymają. Ludzie płacą za nie w najlepszym wypadku odrobinę
  • Odpowiedz
@quit13: manheim? Byłem parę razy na takiej aukcji i zwróciłem uwagę na dużą rozpiętość cen. Jest duża szansa na kupienie auta po zaniżonej cenie? Widziałem tak zwanych stałych bywalców, którzy jednego dnia potrafili po 30 samochodów kupić.
  • Odpowiedz
@quit13: chevrolet cruze czy focus? chodzi mi o roczniki 2011 wzwyż. myślałem o mocnym silniku w przypadku cruza przynajmniej 1.8, a focus 1.6 benzyna rzecz jasna, cały czas zastanawiam się nad sensem Diesla(dojazdy codziennie 50km także miałby gdzie się nagrzać) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz