Wpis z mikrobloga

Czy byłaby społeczność wykopowa zainteresowana AMA ze mną, aka pracownikiem aukcji samochodowych w UK, co w praktyce oznacza, że:
- siedze w ok 100 samochodach dzienniem, zazwyczaj też nimi gdzieś jadę ;)
- różny stopień rozpadu, czasami 50mil, czasami 250tys mil.
- znam ceny sprzedaży, wycen, średnie, różne statystyczne pierdóły
- znam średnią awaryjność, usterkowość, a także doświadczam tego wszystkiego na swojej skórze + mam wgląd w raporty AA(taki ADAC w UK)
- rozpiętość klasowa aut to powiedzmy 1995-2015, 50f - 50tys f
- marki od Protona do Astona
- ciekawostki o angielskim rynku, dlaczego jest przejrzysty I nie ma w nim oszustw itd.

Jak jesteście zainteresowani to możecie to pokomentować/plusować, to się na jutro zmotywuje ;d
#motoryzacja
#auta
#samochody
#carboners
quit13 - Czy byłaby społeczność wykopowa zainteresowana AMA ze mną, aka pracownikiem ...

źródło: comment_bm7u1memVV4Cp9KPRLGacolfEaHVNzwC.jpg

Pobierz
  • 104
  • Odpowiedz
@Axtezim: z tych dwóch to Focus, a czy sens diesela, to kwestia podejścia I kalkulatora finansowego, aczkolwiek nigdy się tak dieseli nie bałem, jak od momentu aż zacząłem pracować w tej branży. W UK jak z dieselem się coś zacznie poważnego dziać I auto ma więcej niż 10 lat -> jedzie do scrapyardu ;p
  • Odpowiedz
@quit13: a co konkretnie przemawia za focusem? słyszałem że niektóre wersje silnika mają problem ze skrzynią, no i jak przeglądam rynek używek to bardzo dużo po-flotowych aut więc łatwo trafić na minę
  • Odpowiedz
@Axtezim: Chevrolet jest wykonany jak Deawoo, a bazuje na technice Opla, a jak Ciebie lubię I Ci nie polecam czegokolwiek co bazuje na technice Opla.
Ja wiem, że ten 1.8 to stara technologia I powinno wszystko być spoko, ale jest masa innych pierdół które mogą na około się pokruszyć(ale nie muszą).
Zawsze możesz brać Civica I dywagacje I zapomnieć o awaryjności ;p
  • Odpowiedz
@Axtezim: Chevrolet jest wykonany jak Deawoo, a bazuje na technice Opla, a jak Ciebie lubię I Ci nie polecam czegokolwiek co bazuje na technice Opla.
Ja wiem, że ten 1.8 to stara technologia I powinno wszystko być spoko, ale jest masa innych pierdół które mogą na około się pokruszyć(ale nie muszą).
Zawsze możesz brać Civica I dywagacje I zapomnieć o awaryjności ;p
  • Odpowiedz
@quit13: pytanie czy da się znaleźć Civica max 4 letniego do 30 tysięcy ;) ogólnie nie mam zbyt dużych wymagań, byle w miarę komfortowo się podróżowalo ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@dziado: ze nie istnieje powód by nie wybrać Mondeo.
Nie rozumiem tej angielskiej fascynacji tymi samochodami. Jakościowo te samochody są TRAGICZNE. Na palcach jednej ręki mogę policzyć wszystkie Insignie w dieselu które odpaliły bez zająkniecia. A średnio 2-3 dziennie się przewiną.
Od Vauxhalli sypią się tylko bardziej auta z grupy PSA.
  • Odpowiedz
@quit13: To lipa bo miesiąc temu kupiłem insynie ale w benzynie :( . Ostatnie 4 lata użytkowałem vectre c też w benzynie i nie narzekałem wiec teraz może być lipa dzięki za pocieszenie :)
  • Odpowiedz
@chciwykrasnolud: jak w 10 letnim Renault ludzie sprawdzaja czy nawiewy I szyby działają, a potem się okazuje, że działają, to się po sobie szturają, że to musi być wyjątkowy egzemplarz ;d
Drobnostki częściej chyba w reno padają, ale np benzyny całkiem nieźle się trzymają, może z wyjątkiem tych malutkich silników w clio. A np. nowe Megane czy Laguny są całkiem udane, aczkolwiek ja za tymi autami nie przepadam
@ktoskomuscos: da
  • Odpowiedz