Wpis z mikrobloga

Czy byłaby społeczność wykopowa zainteresowana AMA ze mną, aka pracownikiem aukcji samochodowych w UK, co w praktyce oznacza, że:
- siedze w ok 100 samochodach dzienniem, zazwyczaj też nimi gdzieś jadę ;)
- różny stopień rozpadu, czasami 50mil, czasami 250tys mil.
- znam ceny sprzedaży, wycen, średnie, różne statystyczne pierdóły
- znam średnią awaryjność, usterkowość, a także doświadczam tego wszystkiego na swojej skórze + mam wgląd w raporty AA(taki ADAC w UK)
- rozpiętość klasowa aut to powiedzmy 1995-2015, 50f - 50tys f
- marki od Protona do Astona
- ciekawostki o angielskim rynku, dlaczego jest przejrzysty I nie ma w nim oszustw itd.

Jak jesteście zainteresowani to możecie to pokomentować/plusować, to się na jutro zmotywuje ;d
#motoryzacja
#auta
#samochody
#carboners
źródło: comment_bm7u1memVV4Cp9KPRLGacolfEaHVNzwC.jpg
  • 104
@TyleWygrac: Starszego japońca od anglika, jak zobaczysz w ogłoszeniu azjatycko brzmiące imie, to nawet się nie wybieraj. Szukaj po gumtree ofert, lub po ebayu, ale tylko prywatnych. Szansa jest, że dostaniesz więcej za tą samą kasę. Jak wylicytujesz coś na ebayu, to zawsze jak pojedziesz, możesz powiedzieć, że opis się nie zgadza, jak faktycznie będzie lipa. No I raczej szukaj tylko w okolicy, bo wycieczki czasowo/finansowo są nie opłacalne przy tak
@quit13:
Szanowny Panie, bardzo dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz :) o focusie I Sam myslalem, a co sad is o clio II? No I tak juz przyszlosciowo - jak to jest z jaguarami? Na przyklad xtype czy stype 2005. Warte swojej ceny?
@Gent: Raz był starszy Mini Cooper, odrestaurowany, zszedł za 3000f. Ciężko mi więc się wypowiadać. Na ulicy ich też mało widać, widziałem ze 3 razy może te stare Mini.
@TyleWygrac: Nie skłamę, jak powiem, że 9/10 Clio którymi jeżdże ma coś zepsutego, a czego 80% to nie są pierdoły.
Czy warte swojej ceny - nie wiem. One zbytnio dużych cen nie trzymają. Ludzie płacą za nie w najlepszym wypadku odrobinę
@quit13: manheim? Byłem parę razy na takiej aukcji i zwróciłem uwagę na dużą rozpiętość cen. Jest duża szansa na kupienie auta po zaniżonej cenie? Widziałem tak zwanych stałych bywalców, którzy jednego dnia potrafili po 30 samochodów kupić.
@quit13: chevrolet cruze czy focus? chodzi mi o roczniki 2011 wzwyż. myślałem o mocnym silniku w przypadku cruza przynajmniej 1.8, a focus 1.6 benzyna rzecz jasna, cały czas zastanawiam się nad sensem Diesla(dojazdy codziennie 50km także miałby gdzie się nagrzać) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Axtezim: z tych dwóch to Focus, a czy sens diesela, to kwestia podejścia I kalkulatora finansowego, aczkolwiek nigdy się tak dieseli nie bałem, jak od momentu aż zacząłem pracować w tej branży. W UK jak z dieselem się coś zacznie poważnego dziać I auto ma więcej niż 10 lat -> jedzie do scrapyardu ;p
@quit13: a co konkretnie przemawia za focusem? słyszałem że niektóre wersje silnika mają problem ze skrzynią, no i jak przeglądam rynek używek to bardzo dużo po-flotowych aut więc łatwo trafić na minę
@Axtezim: Chevrolet jest wykonany jak Deawoo, a bazuje na technice Opla, a jak Ciebie lubię I Ci nie polecam czegokolwiek co bazuje na technice Opla.
Ja wiem, że ten 1.8 to stara technologia I powinno wszystko być spoko, ale jest masa innych pierdół które mogą na około się pokruszyć(ale nie muszą).
Zawsze możesz brać Civica I dywagacje I zapomnieć o awaryjności ;p
@Axtezim: Chevrolet jest wykonany jak Deawoo, a bazuje na technice Opla, a jak Ciebie lubię I Ci nie polecam czegokolwiek co bazuje na technice Opla.
Ja wiem, że ten 1.8 to stara technologia I powinno wszystko być spoko, ale jest masa innych pierdół które mogą na około się pokruszyć(ale nie muszą).
Zawsze możesz brać Civica I dywagacje I zapomnieć o awaryjności ;p
@quit13: pytanie czy da się znaleźć Civica max 4 letniego do 30 tysięcy ;) ogólnie nie mam zbyt dużych wymagań, byle w miarę komfortowo się podróżowalo ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@dziado: ze nie istnieje powód by nie wybrać Mondeo.
Nie rozumiem tej angielskiej fascynacji tymi samochodami. Jakościowo te samochody są TRAGICZNE. Na palcach jednej ręki mogę policzyć wszystkie Insignie w dieselu które odpaliły bez zająkniecia. A średnio 2-3 dziennie się przewiną.
Od Vauxhalli sypią się tylko bardziej auta z grupy PSA.
@quit13: To lipa bo miesiąc temu kupiłem insynie ale w benzynie :( . Ostatnie 4 lata użytkowałem vectre c też w benzynie i nie narzekałem wiec teraz może być lipa dzięki za pocieszenie :)
@chciwykrasnolud: jak w 10 letnim Renault ludzie sprawdzaja czy nawiewy I szyby działają, a potem się okazuje, że działają, to się po sobie szturają, że to musi być wyjątkowy egzemplarz ;d
Drobnostki częściej chyba w reno padają, ale np benzyny całkiem nieźle się trzymają, może z wyjątkiem tych malutkich silników w clio. A np. nowe Megane czy Laguny są całkiem udane, aczkolwiek ja za tymi autami nie przepadam
@ktoskomuscos: da
@hajen: raz jezdzilem, nie jestem jakoś specialnie zachwycony, ale to dobry samochód. Tylko nie wiem czy lepszy niż Mazda 6 chociażby.
Lexusy uważam za najlepsze co da się kupić, chyba to jedne z największych moich pozytywnych zaskoczeń - nie zdawałem sobie sprawy, że są tak świetne.
@quit13: No i liczyłem, że powiesz, że Lexusy przeciętne a Mondeo bardzo dobre, no ale jak masz takie zdanie, to chyba lepiej gonić za marzeniami i wskoczyć w Lexusa jako kolejne auto :).

A Mazda 6 jest świetna, ale mimo wszystko chciałbym, żeby służyła mi, a nie złodziejowi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@quit13: Polecisz coś w miarę dynamicznego w okolicach 35 tys i jak najmłodszego w tym budżecie? Myślałem o jakiejś benzynie i w gaz z nią, ale jak będzie dobry diesel to również rozważę. Nic mniejszego niż kompakty (fajnie, gdyby były w kombi), może być segment D, ale to już sedan/hatchback wystarczy. Rocznie robię około 30 000 km. Myślałem o astrze J kombi 1.6 turbo, citroen C5 III 2.0 benzyna, lub Mondeo
@hajen: każdy samochód droższy w polsce ma AC, wiec z tym złodziejstwem bym nie przesadzał.
@swierszczu1: Przykro mi, ale w dużej mierze wypadłem z obiegu I nie mam pojęcia jakie są realne ceny w Polsce na zakup danego auta. Więc odpowiem orientacyjnie
Z tych trzech co wymieniłeś zdecydowanie najlepiej wypadłoby Mondeo. Powiedziałbym o BMW 3 w dizlu, ale tutaj 2009 chyba budżet nie wyrobi.
@quit13: Na BMW nie wyrobi. Może udałoby się znaleźć coś z 2.0d ale ten silnik z tego rocznika z góry skreślam z wiadomych powodów. To może zapytam inaczej: jak z dynamiką jazdy w tej beznynie w mondeo? Odczuję różnicę na plus w stosunku do mojej byłej astry? Nie jeżdżę z dużymi prękościami, ale lubię sprawnie wyprzedzać. Mam porównanie z astrą J i w niej z kolei plastiki wydają się gorsze niż
@quit13: Dzięki :) Jeszcze jedno: Lepiej kupić młodszy samochód (min. 2009) czy też rok, góra dwa starszy ale lepiej doposażony, z mocniejszym silnikiem? Mam zamiar pojeździć samochodem przynajmniej te 5-7 lat.

@hajen: który to diesel? 140 KM czy 163 KM? Ile nim już nalatałeś? Jak silnik? Przy moich przebiegach koszty co prawda i tak są niższe w benzynie na gaz niż w dieslu ale bardziej boję się kosztów eksploatacji (wtryski,
@swierszczu1: 2.0 TDCi po lifcie to ta sama jednostka, rozni sie tylko mapami w ECU. Sa 3 wersje: 115, 140, 163 KM. Ja szukalem silnika, a nie konkretnej mocy, bo ta latwo zmienic i tak trafila mi sie sztuka 115KM, ktora po gwarancji mam zamiar odblokowac ;). Samochod ma juz ponad 100.000 przebiegu, ja zrobilem z 20.000 bez wkladu.
@swierszczu1: manual, wersja silverx (najnizsza) wzbogacona o swiatla led, czujniki parkowania tyl, klamki w kolorze nadwozia, alufelgi i skorzana kierownice. Dla mnie brakuje tylko podgrzewanych siedzeń i bluetooth w radiu.
@swierszczu1: wiesz co, nie patrze na to, bo w miare szybko. W aucie mam szybciej ciepło niż w poprzednim Volvo V40 2.0 w benzynie. Jak jade gdzies z dzieciakami to sie nie martwie. No i fajny ten diesel, bo nie slychac w aucie za bardzo, ze to diesel.
@hajen: Zapytałem, ponieważ w astrze do 90 stopni nagrzewał się, w trasie jadąc, po około 20 km, przy dużych mrozach w trasie nawet 40 km przejechałem na niedogrzanym silniku (temperatura około 70-80 stopni). W mieście temperaturę łapał dużo szybciej, ale ja w większości robię trasę. Oczywiście w kabinie było ciepło, tylko z silnikiem problem. Chyba skłonię się ku mondeo :) A powiedz jeszcze, jak spalanie? Bo w necie mało raportów, a
@swierszczu1: w miescie jezdze w 2 osoby + jakies 30kg bagazu i nie przekroczyl mi jeszcze 8l, lubie depnac i jezdze w miare szybko (zeby nie powiedziec agresywnie). Klima wlaczona caly czas.

W trasie jezdze w 4 osoby (ja, zona i 2 dzieciaki, bagaznik zawsze zaladowany na max) i przy predkosciach stalych okolo 150-160 spala z 6.5-7 litrow, przy 130-140 spala okolo 6-6.5 litrów. Zabawa sie zaczyna, gdy nie przekraczasz 110