Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #nauka #elektrotechnika #silnikelelektryczny #studbaza #elektroenergetyka #elektroda wołam też #pociagiboners bo silniki elektryczne to lwia część ich zainteresowań ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak i moich

Hej Mirunie!!!

Potrzebuje pomocy z wykonaniem ćwiczenia laboratoryjnego. Konkretnie dotyczy ono próby nagrzewania maszyny asynchronicznej klatkowej przy znamionowym prądzie stojana. Otóż problem mój polega na tym, że stałe wyznaczone z przebiegów metodą stycznej są około 4 rzędy mniejsze niż stałe wyznaczone analitycznie i nie wiem czy źle aproksymuje ustalone temperatury poszczególnych elementów maszyny czy może ze złej zależności korzystam ( ͡°( ͡° ʖ̯( ͡° ʖ̯ ͡°)ʖ̯ ͡°) ͡°) dodam że korzystałem z zależności dTk = dTp(1-e^(-t/tau)) a prąd stojana był stały równy wartości znamionowej zatem (I/In)^2 ma wartość 1. Pomoczy mirunie, tylko wy mi zostaliście :'(
  • 4
  • Odpowiedz
@Niszczyciel666: Masz jakieś przebiegi? Poka co tam masz, jak to wygląda wszystko, bo inaczej trudno.
Nie wiem też gdzie ten pomiar był robiony. Równie dobrze przebieg może odpowiadać układowi inercyjnemu drugiego lub nawet większego rzędu (nieodróżnialne od siebie z przebiegów).
Po za tym nie zapominaj że kiedy coś się nagrzewa to jednocześnie się chłodzi oddając nadmiar ciepła. ;)
  • Odpowiedz
@Niszczyciel666: Hah, to widzę że bardzo ładnie można to wykorzystać XD
Też niewiele napisałeś na ten temat, czy to osobne czujniki czy różne serie danych. A po za tym zauważ jedno - te wykresy nie osiągają stanu który można by uznać za ustalony, do wypłaszczenia jeszcze daleko, więc wstawienie prostych stycznych to trochę lipa.

Wciąż możesz to zrobić w Matlabie odpowiednio przycinając i obracając obrazek i wstawić go jako tło wykresu
  • Odpowiedz