Wpis z mikrobloga

Mirki temperatura GeForce GTX 960 DirectCU II OC w spoczynku to 50 - 53 C

Jakieś wskazówki gdzie poszukiwać powodu takiego stanu rzeczy, obudowa otwarta, wiatraki na niej czasem zakręcą przy takiej temperaturze.

Podczas Wiedźmina 1800 RPM i temperatura 61

Sterownik w wersji 359.06

Zainstalowany wraz z całym interfejsem NVIDIA GeForce Experience

#pcmasterrace #nvidia
  • 29
@proloko: u mnie przy zamkniętej i 5 wiatrakach skręconych na 5V jest 28 w spoczynku i 66 w wiedźminie (tyle, że na gigabyte, ale chłodzenie raczej podobne wydajnościowo). Podejrzewam, że w fabryce #!$%@? nałożyli pastę na gpu. Jak ci się chce to rozkręć, wyczyść i nałóż nową jakąś dobrą bo temperetury sporo wyższe niż typowe w spoczynku dla tej karty z tym chłodzeniem)
@proloko: masz wentylację obudowy? Jeden wiatrak odprowadzający ciepło na zewnątrz to podstawa. Moja 980 w big tower z jednym wentylatorem odprowadzającym ma w spoczynku 32C i nie przekroczyła jeszcze 70C przy >90% wydajności. Sporo też zależy od chłodzenia na karcie. Asus się nie popisuje, ale jeżeli nie przekracza 90C to nie masz się czym martwić.
@teh4esz @rufelieux

Dla testów wrzuciłem ową do drugiego slotu PCI żeby było nieco dalej odsunięta od chłodzenia CPU, ale żadnej zmiany, chłodzenia obudowy brak ale teraz stoi całkiem otwarta i tam nie bardzo ma co się w środku grzać.
@Mak0wi3c Dzięki za cenne wskazówki, o shadow play bym nie pomyślał, tryb adaptatywny wstępnie też niczego nie zmienił ale na podstawie twoich wskazówek postanowiłem tymczasowo pozbyć się nvidia experience i póki co nie przekracza 41 a to już o 10 stopni lepiej ;-) bez przeglądarki 39 - 40 przy zamkniętej obudowie czyli chyba jest tak jak być powinno.
@teh4esz: @proloko:
Przecież Gigabyte nie ma półpasywnego chłodzenie czyli wentylatory kręcą się cały czas. Asus ma takie chłodzenie, a to oznacza, że wiatraki do 50 iluś stopni nawet nie drgną, dzięki czemu jest kompletna cisza.
Jak chcesz sobie wyregulować od jakiej temperatury mają się włączać wentylatorki to zainstaluj sobie MSI Afterburner.

Ja u siebie w MSI ustawiłem sobie, że od 42 stopni się włączają :)
@proloko: dokładnie. Temperatury powyżej 50 stopni w idle są zwykle spowodowane przez zegar, powody które napisałem wyżej, to właśnie to co najczęściej trzyma zegar na maksa non stop ;).
@Mak0wi3c: ja mam 52C~ w idle a zegar na 500mHz - sa 3 Wenty wypychajace powietrze także to nie wina budy, na hardopc pisza o temperaturach w zakresach 30. Co mogę jeszcze sprawdzić/zmienić przed wysłaniem RMA. do producenta? Bo z różnych powodów zaczęła mnie ta karta wkarwiać i liczę na wymianę tego egzemplarza albo zwrot pieniędzy, a wolałbym uniknąć odmowy, że to jakieś ustawienia itd.