Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich graczy #deprofundis zanim zawołam was byście wiedzieli kto gra ustalę parę faktów:
1) Daty
1.1) Średniowiecze tu nie mam pojęcia, ustalcie sami
1.2) 1920 Dla prostszego datowania można przyjąć że dziś jest 10 Grudnia 1925r.
1.3) "Tu i teraz" 10 Grudnia 2015
1.4) Neuroshima wg. czasu NYC 10 Grudnia 2055 (zaznaczam według czasu Nowego Jorku, Texasz może być już po wielkanocy 2056)
2) Maile, wielu z was stwierdzało ze nie chcą pisać tradycyjnych listów a szkoda :( @Kiper602 lepiej ogarnia ten temat
2.1) Średniowiecze Dopuszcza się TYLKO SKANY RĘKOPISÓW i pamiętajcie o małej prędkości poczty w tamtych czasach
2.2) 1920 JW. przy czym maszyna do pisania już legalna no i poczta szybciej chodzi
2.3)Tu i teraz nie ma problemu przy czym zbadajcie temat #tor i #i2p
2.4)Neuroshima Po wojnie nie ma jako takiego internetu więc umawiamy się że funkcję VLDCC stanowić będzie #cjdns tu expertem będzie dla nas @rfree
3) skąd o sobie postaci wiedzą? tu znów wymyślacie sami przy czym powinno to mieć sens (Mój Adres z Neuroshimy jest dostępny w New York Times z 14 października 2054r. gazeta tak popularna, że duża szansa ze zawieruszyła się za NYC)
4) przypominam ze można wyjśc za listy: Pocztówki,paczki... może geocache zamiast poczty i od czasu do czasu #krotkofalarstwo użyć. Pamiętajcie jednak że urok tej gry to mała dynamika
5) Przepraszam za błędy w przydzielaniu do grup proszę korygować w komentarzach (tam też możecie się dopisać)
6) wołam @Vaster bo chciał sypnąć plusem
7) pytajcie jak coś nie jasne
#rpg #grybezpradu
  • 72
  • Odpowiedz
@PsichiX: Zagrać jako obca cywilizacja? Hmm widziałbym to wtedy bardziej jako nawiedzenie. Jeden gracz zaczyna dostawać od drugiego (Ciebie) dziwne wiadomości i prosi znajomych którzy mogą mu pomóc, wspólnych znajomych, później psychologa/psychiatrę, później jakiś dziennikarzy czy kryptologów o pomoc w rozwikłaniu zagadki. To by dało powód do wchodzenia na scenę nowych graczy i ich kontaktu między sobą.

Jak najbardziej do zrobienia tylko rozwiązanie nie powinno być tak jasne (a może
  • Odpowiedz
@wytrzzeszcz: @Kiper602: misiu kolorowy, o to się nie martw - mogę wymyślić Ci całą historię ewolucyjną i rozwoju technologicznego nowej cywilizacji i stworzyć na tej podstawie cały świat, który może się próbować porozumieć nawet z innymi grupami ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@PsichiX: no ok, tylko skoro wiadomo od początku dlaczego ta osoba zachowuje się dziwnie (próba kontaktu obcej cywilizacji) to wtedy reszta graczy, nawet podświadomie, inaczej kieruje swoimi bohaterami i ich czynami. Tutaj najistotniejszy jest właśnie ten zanik bariery postać-grać i niemal całkowita immersja.
  • Odpowiedz
@wytrzzeszcz:
@PsichiX: Chyba żeby celem towarzystwa (poza początkowym odkryciu o co chodzi, jako tako tutorial) było np. powstrzymanie wrogich zamiarów tej cywilizacji. Banda tak naprawdę przypadkowych osób, psycholog itp. Kontra obca cywilizacja (i własna, która nie chce uwierzyć w nasze odkrycia). Jednak to powinno wyjść od obcych wiec żeby nie psuć ewentualnej gry (bo są i inne możliwe rozwinięcia) zakończomy tutaj.
Jak coś to ja jestem za takim
  • Odpowiedz
Wiec żeby to było jasne teraz bo to ważne. Co ustaliliśmy do tej pory (to znaczy jaka jest propozycja).

@PsichiX: wysyła dziwne wiadomości do swojego znajomego, który, nie wiedząc co z tym zrobić (może podjąć jakieś kroki wcześniej i nas o tym poinformować lub nie) zwraca się do swoich znajomych o pomoc. To jest wszystko co wiemy wszyscy którzy zaczną na tym etapie, to czym podzieli się ten znajomy (może przekazać nam rozmowy, ale nie musi).
Proponuję by znajomi początkowo byli dość przypadkowi i dopiero z biegiem wydarzeń dołączali nowi, już o umiejętnościach/wiedzy bardziej wyspecjalizowanej (WAŻNE: NAPRAWDĘ MUSZĄ MIEĆ POJĘCIE O TYM, CO ODGRYWAJĄ) którzy byliby np. polecani przez grające juz postacie.

Tutaj wiedzą dzielą się już postacie, które kontaktują się z tym znajomym, między sobą i/lub
  • Odpowiedz
@Kiper602: Zgadza się - w poprzedniej wersji dowiedzieliście się zbyt wiele, by dalsza gra wciągnęła. Nowa wersja pozwoli Wam odkryć większą intrygę i więcej tajemnic! <3
  • Odpowiedz