Wpis z mikrobloga

#ubuntuphone #ubuntu #linux
Ten co wymyślił wbudowaną baterię przymocowaną taśmą na sztywno i brak możliwości zrobienia twardego restartu, miał nieźle nasrane w głowie, chyba naprawdę projektanci uwierzyli w to, że linux się nie zawiesza, najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że zawiesił się na komendzie "uruchom ponownie"
  • 25
@i_love_poland: Sailfish to zmodowany Debian, tak jak Maemo (Nokia N900 którą posiadam) i Meego (Nokia N9, którą się bawiłem), jeśli nie używałeś żadnego to tylko żałuj. Bo Ubuntu i pochodne to kupa straszna.

No i Canonical - firma, która sprzedała prywatność użytkowników za paczkę fajek xDDDD
@Trzyzet: System może nie jest najlepszy, gdyż większość najciekawszy rzeczy trzeba robić z terminala, gdyż wielu zmian nie da się zrobić przez gui dotykowe. Możesz bardzo łatwo odłączyć się od Canonical, a korzystać w pełni z ich pracy (więc nikt nikogo nie sprzedaje, gdyż to GNU), jedyne zagrożenie od Canonical to że zbiera informacje o koncie które u nich zakładasz dobrowolnie (konto u nich nie jest do niczego potrzebne) i mają
@i_love_poland: Szczególnie, że Ubuntu i Sailfish są non-free
Z tyłu na baterii jest napisane pewnie - w razie zawieszenia, wciśnij klawisz w dół i trzymaj. Oczywiście pewnie nie czytałeś (tak w moim jest, więc w twoim pewnie też)
@Inflancki: Nie mam, mogłem wgrać do swojego telefonu i wgrałem. Ale nawet dnia nie był w pamięci smartfona, bo był tak ujowy.

A skrót jest chyba ogólnosmartfonowy
@fervi: Są tylko trzy przyciski, probowałem trzymać wszystkkie osobno jak i w kombinacjach, na baterii też nie ma żadnej takiej informacji, jak się zwiesi to koniec musisz czekać aż się rozładuje, lub jeszcze jakiś inny sposób?
@i_love_poland: Droid 4.
Ale nie mówię o niewspieranym systemie czy coś - tylko o wyłączeniu. Jest to niezależne od systemu operacyjnego, to rozwiązanie sprzętowe.

Zobacz czy z tyłu na naklejkach nie masz komunikatu co robić w przypadku zawieszenia