Wpis z mikrobloga

Mirki pakerzy i biegacze w zasadzie (crossfitowcy też), kwestia jest taka, że:

1) mam trening typu cardio, wydolnościowo-siłowy lub wytrzymałościowy-wydolnościowy (albo mieszankę tych treningów w jednym) o 8 rano - przez godzinę ostro sam sobie daje w dupę (jakkolwiek to brzmi)

2) chcę coś zjeść max. o 7.15 (znam się swój organizm i wiem, że wszystko wcześniej niż 45 minut przed jakimkolwiek wysiłkiem fizycznym zwrócę)

3) nie może to być duże objętościowo (jestem kompletnie i absolutnie odzwyczajony od jedzenia z samego rana i bardzo ciężko wchodzi mi jedzenie rano a szczególnie dopiero co po wstaniu), ma tego być po prostu niedużo na raz (ważę 71 kg)

4) ma mi to dać energię na ostry, godzinny trening o 8 i nie może być ekstremalne, a ma być łagodne i dobrze przyswajalne dla żołądka

5) niestety, ale wszystkie punkty wyżej muszą być spełnione (wiem, marudzę)

Pytanie do Was:

Czego (i ewentualnie ile) mam zjeść?

#bieganie #silownia #dieta #crossfit #mikrokoksy

Nie byłbym sobą, gdybym nie przywołał @DamianParol
  • 12
  • Odpowiedz
@mitt_luc: pol szklanki platkow owsianych, troszke otrebow, ZALEWASZ WRZĄTKIEM zeby rozmiekly, lyzeczka miodu, lyzeczka masla orzechowego, dwi lyzki sera twarogowego tlustego, dolewasz troszke syropu klonowego i mieszasz do papki. Smacznego :)
  • Odpowiedz
  • 0
@mitt_luc: Kasza manna z malinami. Możesz wrzucić od razu zamrożone maliny, bo się bardzo szybko rozmrażają. Mała porcja a dobrze syci. No chyba, że nie przyswajasz mleka...
  • Odpowiedz
@rtone:
Jasne, czemu nie?
Ale jak jest brzydliwość, to nie należy się zmuszać.
Gotowane lub sadzone żółteczka też są spoko. Surowe po prostu szybciej się trawią i nie obciążają żołądka.
A napój z surowej zmiksowanej wątroby wołowej, stawia na nogi nieboszczyka.
Generalnie: surowe - jeśli chcesz szybko, ale niezbyt dokładnie strawić, termizowane - jeśli ma sycić na dłużej i organizm ma więcej z tego wyjąć.
  • Odpowiedz
4) ma mi to dać energię na ostry, godzinny trening o 8 i nie może być ekstremalne, a ma być łagodne i dobrze przyswajalne dla żołądka


@mitt_luc: to po prostu zjedz PO treningu, a dzień wcześniej nie przegap kolacji - i to wszystko. Biec maraton na czczo to już byłby problem, ale godzina (nawet intensywnych) ćwiczeń?
  • Odpowiedz