Wpis z mikrobloga

@Keiano: nie wiem co ma czytanie do tego, a jeśli chodzi Ci o to, że nie napisałeś nigdzie "nowy pomysł", to założyłem, że w domyśle o to chodzi, że taki jest sens tego kanału i chyba średnio zaczynać od kurczaka z ryżem, omleta z płatkami owsianymi, jajecznicy, albo bułki z masłem, bo to "trochę" utarte, nie?
bonus:

także zapraszam do oglądania

*więc zapraszam do oglądania. -> http://filolozka.brood.pl/takze-a-tak-ze/
@sylwetka: WITAM SPORTOWE ŚWIRY JEST 6 RANO JA WŁAŚNIE SZYKUJE SIĘ NA NASTĘPNY DZIEŃ SPORTOWYCH ZMAGAŃ ZA GODZINĘ ODWIOZĘ MOJĄ AMELKĘ DO SZKOŁY A POTEM WRÓCĘ ZROBIĆ POSIŁKI PODKREŚLAM POSIŁKI NA CAŁY DZIEŃ W POJEMNIKACH NA MROŻONKI NO WITAM ODWIOZŁEM JUŻ AMELKĘ ROBIĘ TERAZ MOJEGO OMLETA Z 600 GRAM BIAŁEK JAJ ORZECHÓW MIGDAŁÓW MASŁA ORZECHOWEGO CYNAMONU I PIEPRZU KAJEŃSKIEGO DLA ZŁAMANIA SMAKU NA NASTĘPNE POSIŁKI PODKREŚLAM POSIŁKI MAM INDYKA Z RYŻEM
@sylwetka: Wszystko fajnie, aleeeeeeee:

- kurkuma - odpada, mam dosyć męczenia się z domywaniem pudełek po tym dziadostwie ( ͡° ʖ̯ ͡°) nie polecam.

- lunchboxy osobiście preferuję w postaci dań "na sucho", aby w trakcie transportu nie rozleciało i nie rozpaćkało się wszystko.

A tak poza tym dobra robota Mirkuś.
@sylwetka: pomysł fajny, ale przeklikałem tylko czy jest komentarz do tego co robisz. Jakieś śmieszne gadanie, może jakieś ciekawostki wrzucone przy okazji. Nie ma, to nie jestem zainteresowany

Ale pewnie innym się spodoba, pozdrawiam!
@sylwetka: jestem hejterem, więc czynię swoją powinność:
- X na końcu wyrazów wymieniamy na "ks".
- Gotujemy pod przykryciem.
- Gotujemy aż cała woda się wchłonie, a nie wyparuje. Jeśli celem było wyparowanie, to gotowalibyśmy na dużym ogniu/mocy.
- To jest ryż z kurczakiem.

Ale szanuję za chęć robienia czegokolwiek.
@sylwetka: po pierwsze #!$%@? ryż, food emperor ma kanał dla debili ale przynajmniej dobrze gotuje, sprawdz jego ryz, jak już chcesz tego ryżu #!$%@? z burakami bo ci smakuje to rób to oddzielnie, kurczaka z barwnikiem nie da się #!$%@? ale ziół się nie smaży. czekam na hejt jestem po piwie
@sylwetka: bardzo fajny kanał, ale jedna rzecz mi się rzuciła w oczy. Napisałeś "Dodajemy jogurt". Tylko, że jogurtu nie dodajemy. Jogurt jest pierwszym składnikiem więc trochę nielogiczne wydaje mi się pisanie "dodajemy". Jak już to "dajemy" albo od razu "jogurt mieszamy z chrzanem". No i użycie samej sproszkowanej ostrej papryki wydaje mi się bezsensowne - wierze, że smaczne będzie ale wrzuciłbym tam chociaż tyle samo słodkiej papryki albo w ogóle jakąś
@sylwetka: Wszystko spoko tylko ...

1. Po co w jednym odcinku tyle razy prosisz o te suby? raz wystarczy! wiem że to dla ciebie ważne ale jak będziesz non stop wstawiał dymki "zasubuj, zalajkuj" to tylko zniechęcisz tym sporą grupę ludzi.

2. Na początku tablicę z wartościami odżywczymi i spis składników pokazuj dłużej bo te pół sekundy to za krótko.
@koziolov: oglądasz filmy na YT po to by je pauzować?

Moim zdaniem wstawianie czegoś, co trwa ułamek sekundy jest totalnie bez sensu. To już w ogóle mógł tego nie wstawiać i zaoszczędzić sobie czasu.
@sylwetka: pomysł dobry, ale nie wziąłeś pod uwagę, że nie każdy ma czas, a raczej nie każdemu się chce takie cuda codziennie czy nawet co dwa dni odwalać. Postaw na prostotę i szybkość wykonania, taniość potraw - ektomorficy muszą nie jeść tylko #!$%@?Ć, i to 7 sytych posiłków dziennie, co jest drogie i czasochłonne.

Aha i sugerowałbym mikrofonu użyć zamiast suchego tekstu. O niebo lepiej się ogląda jak ktoś opowiada co
@sylwetka: Polecam podczas krojenia położyć palec wskazujący prawej ręki na ostrzu, od góry. Będzie dużo stabilniej a w rezultacie też szybciej.

Mnie brak dźwięku nie przeszkadza. Choć jakby był i dźwięk i tekst to by było jeszcze lepiej.

Czy w serii lunchboxów będą same potrawy smaczne bez podgrzewania?