Wpis z mikrobloga

@menstuffpl: jakim cudem poprzednia rzecz miała mieć 3 łyżki cukru i 25 słodzików, a teraz ma mieć 3 łyżki cukru i aż 40 słodzików? jesteś uzależniony od aspartamu czy o co chodzi?
@menstuffpl: zdrowe to jest kakao z mlekiem roślinnym a nie taka ilość nasyconego tłuszczu, no sorry, rozumiem że to lepszy wybór niż Oreo ale nazywanie tego zdrowym to spore nadużycie.
@rotero: mit o szkodliwości tłuszczów nasyconych został obalony tak samo dawno, jak o wpływie jaj na cholesterol :) Do prawidłowego funkcjonowania hormonów potrzebne są tłuszcze zwierzęce, czy tego chcesz czy nie. Unikanie tłuszczy w diecie jest tak samo błędne jak myślenie, że od tłuszcz spożywany odkłada się pod skórą. Diety tłuszczowe są jednymi z bardziej skutecznych w walce otłuszczeniem organizmu, oczywiście w odpowiedniej kompozycji.
Fakt, jeżeli #!$%@? się dużo węgli, dużo
@rotero: @Dawtona:
Czytanie ze zrozumieniem od deski do deski ewidentnie jest waszą słabą stroną, bo całość jest jak widzisz rozdzielona na masę kremową i samo ciastko. Nie da się użyć 20 słodzików do masy i ciasta, skoro są to odrębnie tworzone elementy.

Również szkodliwość aspartamu nie została nigdy udowodniona, a jedynie jest spekulacją. Widziałeś żeby ktoś oślepł od picia Coli Zero?

No i druga kwestia. Słodzik =/= aspartam. Masz wiele
@menstuffpl: ja pisałem o tłuszczu, nie o aspartamie/słodzikach. I podtrzymuję swoje zdanie, nie nazwałbym tego posiłku "zdrowym".

Szkodliwość aspartamu nie została nigdy udowodniona, to fakt.
Monsanto, wykupiło patent na aspartam, to też fakt.
Monsanto produkowało wcześniej szkodliwe DDT oraz PCB, to też fakt.
Monsanto wcześniej oszukiwało ludzi z Roundup'em (rzekoma biodegradowalność), to też fakt.
Badania naukowe nie zawsze są zgodne z prawdą/rzeczywistością, a naukowcy też bywają przekupni, to też fakt.
@menstuffpl: przepis ciekawy ale jakoś tak nieporadnie napisany ("użyłem mąki pszennej" chyba powinno być). składniki mogły by być podane osobno (na początku wspominasz o 3/4 kostki masła a potem mówisz o całej kostce gdy przychodzi do robienia kremu).
@menstuffpl: nie chodziło o szkodliwość, więc to nie na mam problemy z czytaniem. A chodziło mi o to jak słodkie to będzie jeśli używa się w #!$%@? za dużo słodzika. Poza tym huduje stevie i jest w #!$%@? słodka potrzeba mi jej mniej niż słodziku w pastylkach.
@Dawtona: to użyj mniej jak ci za słodko xD no przecież to problem z dupy. To tak jak ja bym się czepiał przepisów bo za mało cukru podają, a ja lubię więcej i nie bedzie za słodkie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po to daję kaluzule w przepisie, że opcjonalnie lub użyj mniej/więcej/jak lubisz