Wpis z mikrobloga

Pod tagiem #graczznumerempierwszymstrzela będę opisywał swoje postępy w kierunku zdobywania pozwolenia na broń. Dzisiaj zapisałem się do ZKS #warszawa , muszę odbyć 12 szkoleń, dzisiaj jedno szkolenie za mną. Strzelałem z Glocka 17, ale wcześniej już strzelałem z tego pistoletu, więc raczej nie było czego mi wyjaśniać, a z kolei instruktor mi powiedział też jednocześnie, że jest za wcześnie na naukę np. postępowania w przypadku zacięcia broni. Na razie w przypadku zacięcia broni (co mi się jeszcze nie zdarzyło), mam dać znać instruktorowi i on odblokuje. Koszt zapisania się do ZKS 100 złotych, 25 strzałów z amunicji 9x19 koszt 50 złotych. #bron #strzelnica Instruktor pochwalił moją celność, około 22-23 strzały były w czarnym polu i może 2-3 poza czarnym polem.
  • 23
  • Odpowiedz
@graczznumerempierwszym: gratuluję wykonania pierwszego kroku. Ja zapisałem się na staż w ZKS 1 grudnia 2014, więc praktycznie równo rok temu.
Nie grzeb się za bardzo z tym stażem, do świąt miej go z głowy i zapisz się do klubu. Od tego momentu i tak będziesz musiał czekać trzy miesiące na egzamin na patent.
  • Odpowiedz
@graczznumerempierwszym: jak Ci szkoda kasy to strzelaj na stażu z bocznego zapłonu. Z jedną wizytą wyrobisz się wtedy w 25 zł, z tego co pamiętam. A Margolina i tak warto podszkolić pod kątem egzaminu na patent właśnie.
  • Odpowiedz
@Kick_Ass: to są ceny dla robiących pozwolenie sportowe, ewentualnie sportowe i sportowo-kolekcjonerskie. Gdybyś chciał robić pełne pozwolenie kolekcjonerskie, to odpadają Ci koszty klubu sportowego i egzaminu na patent, z drugiej strony płacisz 1150 zł za egzamin na Policji, który jest BARDZO trudny.
  • Odpowiedz
@graczznumerempierwszym: można, ale zdawaj wszystko. Cena jest taka sama niezależnie od liczby konkurencji. Praktycznie wszyscy później zaczynają strzelać karabin i strzelbę, a żeby rozszerzyć patent to jest poważne przedsięwzięcie. Nie ma sensu, zdawaj wszystko od razu.
  • Odpowiedz