Wpis z mikrobloga

@PolejWoda: To trzeba zalegalizować małżeństwa jednopłciowe żeby każdy mógł się hajtac z kim chce. Polska jest światopoglądowo w średniowieczu, ale i na Polskę przyjdzie czas
  • Odpowiedz
@Ospen:

Ja zawsze myślałem, że małżeństwo jest specjalnie traktowane w wykładni prawa m.in. ze względu na to, że jest korzystne dla społeczności bo z założenia prowadzi w większości przypadków to zrobienia dzieciaka lub kilku co jest konieczne dla społeczeństwa/państwa.

Dlaczego homoseksualiści mają posiadać przywileje wynikające z małżeństwa skoro na 100% nie wniesie to wkładu dodatniego do społeczeństwa/państwa?

Chcesz wziąć kredyt z partnerem to niech będzie współkredytobiorcą i tyle.
  • Odpowiedz
@alkan: Jeśli PiS będzie przejmował władzę w takim tempie jak teraz, to Kaczyński za rok ogłosi się dyktatorem i lewackiego rządu już nie doczekasz.
  • Odpowiedz
@van-der-staas: mogą wziąć ślub ze swoim partnerem, co daje m.in. takie możliwości: mogą dziedziczyć bez opodatkowania. mogą dowiadywać się o stan zdrowia małżonka w szpitalu, mogą odmówić zeznawania przeciwko małżonkowi, w bankach zdolność kredytowa małżonków jest liczona korzystniej, w razie rozwodu łatwiej podzielić sądownie majątek.
  • Odpowiedz
Ja zawsze myślałem, że małżeństwo jest specjalnie traktowane w wykładni prawa m.in. ze względu na to, że jest korzystne dla społeczności bo z założenia prowadzi w większości przypadków to zrobienia dzieciaka lub kilku co jest konieczne dla społeczeństwa/państwa.


@PierDacze: Małżeństwo nie ma absolutnie żadnego wpływu na zdolności reprodukcyjne pary. Dzieciaka mogą sobie zrobić w każdym dowolnym momencie, państwo im do tego nie potrzebne.

Dlaczego homoseksualiści mają posiadać przywileje wynikające z
  • Odpowiedz
@Galvay: Przepraszam bardzo, ale ja, jako heteroseksualny mężczyzna również nie mam prawa wziąć ślubu z mężczyzną. Homoseksualny mężczyzna może, podobnie jak ja, wziąć ślub z kobietą. Mamy dokładnie te same prawa.
  • Odpowiedz
@van-der-staas: napisałem z patnerem- hetero może, homo nie. a Twój argument jest kompletnie bez sensu- to jak powiedzieć, że kobiety zawsze miały prawa wyborcze- wystarczyło że były mężczyznami.
  • Odpowiedz
@Galvay: Partnerstwo to nie tylko relacje z zabarwieniem seksualnym. Również mogę żyć i mieszkać z partnerem - mężczyzną. Ślubu z nim nie wezmę, gdyż małżeństwo jest usankcjonowanym prawnie i społecznie związkiem mężczyzny i kobiety. To, że niektóre kraje rozszerzają definicję małżeństwa na związki homoseksualne jest XXI-wieczną aberracją.
  • Odpowiedz