Wpis z mikrobloga

To, że niektóre kraje rozszerzają definicję małżeństwa na związki homoseksualne jest XXI-wieczną aberracją.


@van-der-staas: a może jest po prostu ludzkie? wiesz, ot tak po prostu pozwolić dwóm ludziom żyć szczęśliwie i bezpiecznie ze sobą zabezpieczając ich wzajemne prawa. ale oczywiście możne być też #!$%@? i nie pozwalać innym być szczęśliwym.
  • Odpowiedz
@artano:

Statystycznie pary które są małżeństwem mają więcej własnych dzieci niż pary homoseksualne, a nawet pary heteroseksualne, które nie są małżeństwem.

Tak więc małżeństwo i profity z tym związane są zachętą do stabilizacji, która prowadzi do posiadania dzieci (w większości przypadków), więc wprowadzenie takich profitów jest czystym interesem dla państwa, społeczeństwa, a nawet
  • Odpowiedz
Powiedz mi proszę, jaki interes ma społeczeństwo w tym, żeby pary homoseksualne mogły zawierać małżeństwa i z tego względu korzystać z profitów?

@PierDacze
Mozliwośc adopcji i ułatwienia jesli chodzi o wychowanie dzieci (np. prawa rodzicielskie dla obu rodziców) daje społeczeństwu to, że będzie to jedno kolejne dziecko, które z potencjalnego zasilkobiorcy po domu dziecka może stać się produktywnym członkiem społeczeństwa przez wychowanie się w rodzinie zapewniającej mu wychowanie, edukację i rozwój
  • Odpowiedz
@koroluk: @koroluk: Homośluby nigdy nie zostały zdelegalizowane. Coś takiego w historii świata pojawiło się po raz pierwszy w XXIw. Jak najbardziej jestem za związkami partnerskimi, gdyż nic a nic nie obchodzi mnie to, że ktoś zamiast cipki woli dupkę kolegi. Mogę uważać to za dziwne, ale nasze opinie o czyichś gustach są tylko naszymi opiniami i nie mam moralnego prawa decydować o życiu innych ludzi. Za niesprawiedliwe uważam
  • Odpowiedz
Statystycznie pary które są małżeństwem mają więcej własnych dzieci niż pary homoseksualne, a nawet pary heteroseksualne, które nie są małżeństwem.


@PierDacze: To bez znaczenia. Twój argument przeciw małżeństwom parom homoseksualnym dotyczył możliwości rozmnażania dzieci. Pary heteroseksualne które nie chcą, lub są bezpłodne nie powinny mieć możliwości zawarcia związku małżeńskiego.

Powiedz mi proszę, jaki interes ma społeczeństwo w tym, żeby pary homoseksualne mogły zawierać małżeństwa i z tego względu korzystać z
  • Odpowiedz
@artano:

Zawarcie małżeństwa wiąże się z formalnościami.

Załatwiając formalności w urzędach lub między sobą możecie sobie drodzy geje załatwić prawie wszystko co wymieniłeś bez małżeństwa. Niektóre rzeczy przysługują wam bez formalności (a wiec walczysz o prawa które już masz LOL):
  • Odpowiedz
Załatwiając formalności w urzędach lub między sobą możecie sobie drodzy geje załatwić prawie wszystko co wymieniłeś bez małżeństwa.


@PierDacze: No to zobaczmy jak wygląda ta równość i sprawiedliwość.

wspólnotę majątkową

Tylko i wyłącznie po podpisaniu umowy u notariusza. Po uiszczeniu odpowiednich opłat (usługi notarialne tanie nie są), spisaniu szczegółowych umów, masę strestu itd. Pary heteroseksualne otrzymują wspólnotę majątkową automatycznie po
  • Odpowiedz
@artano:

Robienie dzieci w kraju to nie jest obowiązek ani przymus. Małżeństwo to przede wszystkim możliwość zwiększenia więzi emocjonalnej ze swoim partnerem. Utrwalenie związku i możliwość założenia rodziny.


Nikt nie pisał, że jest to obowiązek.
Ja napisałem, że robienie dzieci jest korzystne dla państwa, społeczeństwa. Za to dla rodziców jest to obciążenie przede wszystkim finansowe, ale
  • Odpowiedz
@artano:

prawo do bycia traktowanymi jako osoby spokrewnione więzami emocjonalnymi

Pary homoseksualne nie posiadają takiego prawa.


Pary heteroseksualne również go nie posiadają, bo takie prawo nie istnieje! Zrodziło się ono w głowach aktywistów środowiska LGBT i póki co tam tylko egzystuje. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz