Wpis z mikrobloga

#rozowepaski
Macie też tak jak ja? Dziewczyna powiedzmy w wieku 18-21 zachodzi w ciąże i wychowuje dziecko sama, w większości przypadków bierze się to z głupoty, a dziecko zwykła wpadka. Czy w takim wypadku dziewczyna was obrzydza ? ja np bym nie mógł dotknąć, tak jak dzieci lubię to do takiej młodej samotnej matki, miał bym obrzydzenie.
  • 128
  • Odpowiedz
@Czarna_Kotka: I właśnie dlatego jest kretynką. Puszczanie się dla przyjemności bez upewnienia, że partner jest gotów inwestować w dziecko nie ma żadnego sensu, zwłaszcza ewolucyjnego.
Żadne środki antykoncepcyjne nie dają 100% pewności. Zawsze jest ryzyko.

Tylko teraz mamy takie to dziwne obyczaje, że mówi się kobietom, iż seks to nic takiego, nie bój się puścić jak to lubisz, zabezpieczaj się tylko, to nic się nie stanie, zamiast uświadamiać, że z seksem
  • Odpowiedz
@Gitler: Poza tym wynalazki z fejsbuka to właśnie zazwyczaj mamusie tego typu. Te, które są samotne z innych przyczyn, zazwyczaj na fejsa czasu nie mają. Jak kiedyś jakąś spotkasz, to dotykać nie musisz, ale palcami też nie wytykaj( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Gitler: No mnie na przykład obrzydzają faceci, którzy zostawiają dziewczyny w ciąży albo w ogóle partnerki z dzieckiem. Szczerze mówiąc pewnie 90% lasek w przedziale wiekowym 18-21 uprawia seks (a raczej 99% tych atrakcyjnych), wpadka może się przytrafić każdemu, niestety. Natomiast żeby zostawić taką dziewczynę samą, to już w 100% świadoma decyzja faceta, nie żaden przypadek. Co gorsza, wielu z nich potem nie przyznaje się, że płacą komuś alimenty (a w
  • Odpowiedz
nie chcą ustąpić ciężarnej w autobusie z tekstem "było się nie #!$%@?ć".


@jonzi: Nigdy się nie spotkałem z czymś takim, ale to jest dla mnie przykład tak niewyobrażalnego chamstwa, że lepa na pysk takiej babie byłaby dla mnie absolutnie akceptowalna.
  • Odpowiedz
@Gitler: A ja to w sumie rozumiem. Nie żeby młoda matka nie mogła być wartościową i odpowiedzialną osobą bo i takie się zdarzają. Ja myślę jednak, że o wpadkę wcale nie jest tak łatwo, trzeba sporej lekkomyślności by w młodym wieku z byle kim zrobić sobie dziecko. Sama znam sporo dziewczyn w wieku 19-21 lat które niedawno zostały lub od paru lat są już matkami. Większość z nich nawet nie pomyślała
  • Odpowiedz
@kicioch:

a jeśli dziecko jest z gwałtu?


Gwałtów w Polsce jest ok. 1400 rocznie. Odsetek gwałtów kończących się ciążą to ok. 5%. To daje 70 dzieci poczętych z gwałtu. Z tego kilka kończy się - legalną w przypadku przestępstwa - aborcją (np. w 2013 były to 3 przypadki). Liczmy zatem że rodzi się 67 dzieci z gwałtu rocznie. Z tego oczywiście trzeba odsiać te, w których wiek zgwałconej przekraczał
  • Odpowiedz
@kicioch:

nie wiem jaki to ma związek z tym co napisałam, ale dzięki za info :]

A ja nie bardzo wiem jaki związek miał Twój komentarz dot. skrajnie marginalnego zjawiska z postem OPa.

Proszę uprzejmie :)
  • Odpowiedz
@Dutch: Być może po prostu do zgłoszenia gwałtu dochodzi dużo częściej, gdy kobieta zajdzie w ciążę. #!$%@?, wiara latami się stara o dziecko, a taki gwałciciel raz na 20 trafia jackpot... Coś tu nie gra...
  • Odpowiedz