Wpis z mikrobloga

Mocno osobiste przemyślenia po blisko dwóch miesiącach studiowania.
Najbardziej dało mi w ryj spotkanie naprawde zdolnych ludzi. Ludzi ktorzy sa na odpowiednim miejscu, podczas gdy ja mam wrażenie ze sie gdzieś zapodziałam i trafiłam tu przypadkowo. Mam okropne wahania, jednego dnia ryje nosem po zeszytach i czerpie z tego przyjemność, a następnego juz sie poddaje, bo przeciez i tak sobie nie poradzę, nie jestem tak dobra jak inni i sie nie nadaje. Wiem ze nie powinnam tak myślec ale to zderzenie naprawde mnie dobiło.... Jestem kłębkiem nerwów, cierpią na tym moje relacje międzyludzkie oraz ogólny stan psychiczny. Jakies pomysły jak temu zaradzić? Czy początki zawsze sa tak ciężkie?

#noc #smutki #studbaza #studia #pwr
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Asdfghjk1210: napiszę parę zdań z mojego doświadczenia, gdyż czułem się bardzo podobnie na początku. Z perspektywy czasu (patrząc na to, jak później potoczyły się moje studia i co potem osiągnąłem) moim zdaniem najważniejszym jest, by jak najbardziej blisko trzymać się tych najzdolniejszych ludzi i się z nimi po prostu zaprzyjaźnić, by stanowili dla Ciebie wzór, inspirację i dawali impuls do działania. Ale nie na zasadzie, żeby wskakiwać im na plecy
  • Odpowiedz
@Asdfghjk1210: i to może go zgubić jak nic nie robi. Na początku roku większość wykładowców nam mówiła, że studia przetrwają wytrwali a nie mądrzy.
Dam swój przykład. Znam się z osobami które bardzo dobrze matury pozdawały i sądziłem, że dla nich kolokwia nie będą problemem aż zobaczyliśmy wyniki. Oni nie pozdawali. Więc się nie przejmuj i ucz się na bieżąco ;)
Dasz radę ( )
  • Odpowiedz
@Asdfghjk1210: urok studiowania ze zdolnymi ludzmi. Mam tak samo, gosciu podchpdzi do tablicy i rozwala zadanie z klasa i gracja w 5 minut, kiedy ja przez 2 dni nic nie wymyslilem. No ale tak po prostu jest, zawsze jest ktos lepszy od ciebie, ale czy w zyciu chodzi o to zeby byc najlepszym? Jak juz bedziesz dobra mysle ze bedzie to wystarczajacym sukcesem :D
  • Odpowiedz