Wpis z mikrobloga

Mocno osobiste przemyślenia po blisko dwóch miesiącach studiowania.
Najbardziej dało mi w ryj spotkanie naprawde zdolnych ludzi. Ludzi ktorzy sa na odpowiednim miejscu, podczas gdy ja mam wrażenie ze sie gdzieś zapodziałam i trafiłam tu przypadkowo. Mam okropne wahania, jednego dnia ryje nosem po zeszytach i czerpie z tego przyjemność, a następnego juz sie poddaje, bo przeciez i tak sobie nie poradzę, nie jestem tak dobra jak inni i sie nie nadaje. Wiem ze nie powinnam tak myślec ale to zderzenie naprawde mnie dobiło.... Jestem kłębkiem nerwów, cierpią na tym moje relacje międzyludzkie oraz ogólny stan psychiczny. Jakies pomysły jak temu zaradzić? Czy początki zawsze sa tak ciężkie?

#noc #smutki #studbaza #studia #pwr
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Asdfghjk1210: tak, to zależy od człowieka, ale na początku zawsze się przezywa. I niektórzy wykładowcy specjalnie lubią straszyć na początku. Nie poddawaj się od razu, zobaczysz po pierwszej sesji. I uwierz, studia kończą najwytrwalsi, a nie zawsze najmądrzejsi.
  • Odpowiedz
@Asdfghjk1210: też tak miałam na początku studiów, i nadal tak mam na czwartym, całe mnóstwo ludzi którzy wiedzą więcej ode mnie i jeszcze często czuje się od nich taką "wyższość" :/ ale się nie przejmuję, oni teraz siedzą w jakichś korpo a ja właśnie dostałam się na cudowne zagraniczne praktyki i jestem przeszczęśliwa :D więc to co na studiach nic nie znaczy
  • Odpowiedz
@Asdfghjk1210: Nie przejmuj się takimi rzeczami, tylko ucz się dużo, staraj się uczynić to swoją pasją i dasz radę. Wiele osób, które były bardzo dobre w liceum, ma na studiach ciężko. I w drugą stronę też to działa.
  • Odpowiedz
@Asdfghjk1210: Miej #!$%@?, a będzie ci dane ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡º ͜ʖ͡º)
Bądź sobą i tyle, obserwuj innych i wyciągaj wnioski. Podejmij z najlepszymi współpracę. Tylko nie zdziw się jak się okaże, że ci najlepsi korzystają z różnorodnych pomocy i już na starcie są do przodu, ale to wyjdzie pewnie z czasem.
  • Odpowiedz