Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebna pomoc merytoryczna i motywacja.
- endomorfik,
- 117 kg,
- 186 cm wzrostu,
- 25 lat,
- praca siedząca 8 godzin dziennie,
- kondycja zerowa.
- mega otłuszczony dół brzucha i cycki

Mój cel - na początek zbić do 100kg. Dieta ułożona na 2700kcal, pierwsze kilka dni za mną i jest ok, nie chodzę głodny.

Dokładać ćwiczenia? Jeśli tak to jakie?
Czytałem o HIIT (Tabata), próbowałem i póki co nie jestem w stanie zrobić więcej niż 5 serii w układzie 15s wysiłku -15 s odpoczynku ( ͡° ʖ̯ ͡°), puls over 9000, żołądek już gotowy do oddania wszystkiego co w sobie nosi (ʘʘ)

Wcześniej 1 próba, zrzuciłem 10kg pare lat temu ale zmiana pracy i trybu zycia szybko odbiła się na wadze.

Jakieś rady odnośnie diety i treningu w domowym zaciszu? Siłownia nie wchodzi w grę w tej chwili.

Pod tagiem #polchudnie będę wrzucał wpisy o postępach, aby mieć lepszą motywację ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mirkokoksy #redukcja #odchudzanie
  • 32
@pol_gauka: idziesz w LowCarb, duuuużo białka, zaopatrz się w nawet głupi thermo speed olimpu + yohimbine, rób te hiity jak robisz i dołóż siłkę w trybie FBW lub push/pull/legs, ale wygodniej i skuteczniej bedzie FBW. Dieta z ujemnym bilansem niż masz teraz, a za miesiąc będziesz jak adonis o ile nie będziesz walił w #!$%@?
@penis14: skoro policzyłem podstawowe zapotrzebowanie dla typa o masie 90kg a sam ma 117 to wydaje mi się ze przy takiej podaży kcal powinien lecieć fat. Jeśli się mylę, to ile Twoim zdaniem powinienem przyjmować?
@graf_zero: tylko nie biegaj! przy takiej wadze, braku kondycji i (podejrzewam) sytuacji, gdzie Twoje ciało zapomniało jak się uprawia sport, bieganiem możesz sobie rozpieprzyć stawy. Tak jak piszą wyżej, porządnie oblicz zapotrzebowanie na kcal, dorzuć ćwiczenia i spacery na początek. I tak powinno wyglądać najbliższe 2-3 miechy, dopóki organizm się trochę przyzwyczai do wysiłku a masa zacznie spadać. Przy dobrej redukcji będziesz tracił 2-3kg / miesiąc, więc uzbrój się w cierpliwość.
@pol_gauka: Wyrzuć całkowicie cukry , słodycze - największe zło jakim możesz się nafaszerować. I bez oszukiwania samego siebie "dietetyczna Cola jest dietetyczna więc mogę" Sugerowałym siłownie MOCNO - zastanó się.... Jeżeli nie wiesz co i jak na siłowni i nie narzekasz na brak $$ sensowny trener dużo pomoże. Powie ci to i owo o białku i pewnie będzie miał w zanadżu pomysły np. "carb loading", popilnuje odpowiedniego tempa dla Ciebie itd.