Wpis z mikrobloga

Właśnie zaliczyłem pierwsze spotkanie trzciego stopnia z #uchodzcy #syria po drodze do sklepu. #finlandia

Przysłali ich 50 i drugie tyle dowiozą na dniach, czyli będzie ich 20% u nas

Na chwile obecną da się zauważyć że nie są tej samej rasy, kobieta wyglądająca jak z typowej afryki sama robiła zakupy w sklepie, wyglądała jak ostro naćpana albo na zwale, zawieszona tak jakby była gdzieś indziej.
Spotkałem jeszcze dwóch murzynków i jedną rodzine robiącą sobie zdjęcia na śniegu smartfonem, gdy ich mijałem przywitali się jakoś w swoim języku z uśmiechem, chyba wzięli mnie za miejscowego fina. Zakładam tag #mieszkamzuchodzcami - bede wrzucał niusy
  • 22
  • Odpowiedz
@legendazligi: na razie nic sie nie dzieje ale pomiędzy finami w knajpie temat numer 1, nienawidzą rządu za to i są wściekli, natomiast nas Polaków chwalą i piją z nami za to że pracujemy i płacimy podatki.
Zobaczymy co się wydarzy
  • Odpowiedz
@saldatoreafilo: dobry scenariusz na horror, czekam na wiadomości o pierwszych zaginięciach ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie no żartuję oczywiście i nawet trochę zazdroszczę, bo zawsze chciałem tak mieszkać ( no może nie z muslimami ( ͡° ʖ̯ ͡°) )
  • Odpowiedz
@saldatoreafilo: A jak Ci idzie nauka fińskiego? Czy tylko angielski? Albo czy często zdarza się, że ktoś rozmawia tylko po szwedzku? Mam nadzieję, że nie męczę pytaniami. Zdarzyło mi się trochę uczyć fińskiego. Ale szwedzki chyba bardziej się opłaca tylko co zrobić gdy fiński tak pięknie brzmi...
  • Odpowiedz
@caeam: wogóle sie nie ucze, wszyscy znają angielsku. Znam dwa języki obce i jak już miałbym sie trzeciego uczyć to niemieckiego bo otwiera wrota do Szwajcarii, Austri itp. Gdzie sporo płacą za moją robote.
  • Odpowiedz
@saldatoreafilo: W Helsinkach też ich całkiem sporo. Chodzą w grupach po kilku. Na szczęście w głównych częsciach miasta, gdzie jest sporo osób można (chyba) czuć się bezpiecznie.
  • Odpowiedz