Wpis z mikrobloga

Witajcie,

Byłem tak mądry, że złapałem się na promocje na nazwa.pl 6 domen za 0zł. Teraz chciałbym przenieść domene do innego operatora (najtańszy i chyba z dobrą opinią jest SeoHost albo OVH) .
Niestety w warunkach promocji jest że przed transferem muszę przedłużyć domenę na kolejny rok(za bagatela 123zł)
Jest jakiś sposób by uniknąć przedłużania na nazwa.pl?
Można ryzykować że nikt mi jej nie podkupi? Miałem stronke o wiele mniej popularną ale z końcówką sklep.pl i jakaś firma mi ją zakosiła bo zapomniałem przedłużyć i teraz chcą 300zł za odkupienie.
#webdev #domeny #informatyka #internet #domena #stronywww #joomla
  • 10
  • Odpowiedz
@sliwson: trzeba było nie kupować po promocji...
Zgodnie z regulaminem NASK masz prawo uzyskać nieodpłatnie authinfo, lecz firma, u której miałeś domenę ma prawo na drodze sądowej odzyskać koszty, które powinieneś ponieść zgodnie z ich regulaminem.

@rbielawski wygrałeś internety ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
to się zgadza, dostałem nawet authinfo.
Zastanawiam się, czy jest szansa z góry wykupić u innego operatora domenę jak tylko zostanie zwolniona?
  • Odpowiedz
@kuskoman: Myśle, że nie koniecznie. Przykład: Nazwa.pl i home.pl są chyba najdroższe a mają ok 70% rynku. Dlaczego? Bo ludziom się nie chce takich rzeczy sprawdzać i idą po najłatwiejszej linii oporu. Stąd moja nadzieja, że można za fryty przejąć domenę z innego operatora i jestem Ciekawy czy ktoś coś takiego próbował.
  • Odpowiedz
@sliwson: tą "promocję" to @nazwa_pl ma zawsze. Zmienia się tylko ilość "darmowych" domen per user. Jak nie przedłużysz to z automatu leci na after market, więc albo:
- zapłacisz i następnym razem zastanowisz się dwa razy zanim spojżysz na takich jak nazwa, az, home czy inne tego typu cwane firmy jakości zerowej.
- zapomnisz o domenie
- odkupisz na AM za cholera wie ile, ale pewnie drożej.

Co do
  • Odpowiedz
@eternalmarcos: ciężko mówić o "podkupywaniu" domen, skoro przez 30 dni abonent nie decyduje się na ich przedłużenie.
Tu nie ma działania z zaskoczenia. Po miesiącu domena wraca do puli wolnych i idzie dalej w świat - nierzadko właśnie na rynek wtórny, na którym automatycznie ma wyższą cenę.
  • Odpowiedz