Wpis z mikrobloga

@Andczej: Ojtam ojtam. Ja przecież nie mówię, że chcę ich pozwać, po prostu takie praktyki są dla mnie śmieszne i absurdalne. Opakowanie sugeruje coś innego, niż faktycznie jest w środku, nie jest to może oszustwo, ale śliska praktyka. I co więcej, uważam że zwróci się przeciwko nim na dłuższą metę, bo np. ja już tych ciastek więcej nie kupię. Czuję, że producent nie szanuje swoich klientów.
  • Odpowiedz
@Andczej: Ano taki że producenci pakują w ten sposób powietrze i na pierwszy rzut oka na tle konkurencji nie rozróżnisz. Często tak robią przy kosmetykach. Niby nic, niby legalne, a denerwuje.

Tak samo jak zmniejszanie opakowań i pozostawianie ceny. Pamiętam jak lata temu Danone zrobił tak z "Fantasia". Delikatnie pochylił ścianki pojemnika na jogurt zmniejszając objętość. Gdybym wtedy nie miał starej wersji jogurtu w lodówce to bym się nie zorientował.
  • Odpowiedz
@Andczej: Rozgryzłeś mnie cumplu, teraz zostało mi już tylko zrobić #pokazcycki w akcie desperacji ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Nie no spoko, jeśli jesteś miłośnikiem praktyk tego typu i lubisz takie sztuczki, to spoko. Ja wolę wybrać producenta, który nie próbuje robić z klienta idioty.
  • Odpowiedz
@Andczej: oszustwo to "celowe wprowadzenie w błąd". Takie opakowanie to JEST oszustwo bo zostało celowo zaprojektowane bym pomyślał, że tam jest o jedno ciastko więcej. Trudne do udowodnienia, ot i tylko w tym lepsze od napisania na opakowaniu pięciusetgramowym, że ma 1 kg. Gdyby to nie działało - nikt by tego tak nie zaprojektował i tyle... @jamtojest działa jako świadomy uczestnik wolnego rynku i powinieneś takie postawy popierać... to
  • Odpowiedz
@Djuna: nikt tu celowo nie wprowadza w błąd - jeśli byłoby ono takie złe dla kupujących to nie byłoby go na rynku (zabroniona zostałaby sprzedaż)

jeśli to o lewaku i jakimś moim komuszym prawie jest do mnie to współczuję ci biedy umysłowej która właśnie pokazałeś
  • Odpowiedz
nikt tu celowo nie wprowadza w błąd

@Andczej: teraz ty świadomie KŁAMIESZ. Serio, nie ogarniam jak można tego nie pojmować więc MUSISZ kłamać. Projekt tego opakowania to jest celowe wprowadzenie w błąd, tak jak jest nim np. przykład Danio itd.

jeśli byłoby ono takie złe dla kupujących to nie byłoby go na rynku

Nie powiedziałem, że jest ono "takie złe", a po prostu... złe i tyle. Szkodliwość jest niska, ale oczywista. Nie zapada w pamięci więc uchodzi płazem. Jak opakowania Danio: to też oszustwo, ale Danio są smaczne i szeroko reklamowane, a różnica niewielka więc nikt na to nie zwraca uwagi... nikt by nie oszukiwał wiedząc, że to się wyda. Ci co wpadają na oszustwie to ci którzy przesadzą i takie produkty znikają z
  • Odpowiedz
@Djuna: świetnie idzie ci wmawianie swojego zdania innym - dawaj dalej
super też, że wiesz lepiej kim jestem co robię i kim chce być - gratuluję wiedzy

z ciekawości o wielki wszystko wiedzący: co będę robił jutro?
  • Odpowiedz
@Andczej: Pomijając Twoje idiotyczne insynuacje dotyczące atencji, to naprawdę uważasz, że takie praktyki są w porządku i to jest właściwy model biznesu?

To jest praktyka zakładająca szukanie dziury w prawie, żeby wprowadzić klienta w błąd. Jasne, że trzeba sprawdzać gramaturę itd., nie ulegać magii kolorowego pudełka, dlatego też nie krzyczę tu o wielkim oszustwie. Ale jak dla mnie etyczny handel to nie jest taki, w którym robisz coś, żeby wprowadzić
  • Odpowiedz
@Andczej: a ty nie znasz definicji słowa "oszustwo" i #!$%@?, że coś co jest definicją oszustwa, oszustwem nie jest. Odpowiedz na pytanie które zadał @jamtojest:

Powiedz, jaki cel miał producent? Żeby ładniej wyglądało? Bzdura. Jest to anormalne zachowanie, taki rodzaj opakowania nie ma żadnego uzasadnienia, poza wywołaniem wrażenia, że w środku jest więcej produktu, niż w rzeczywistości.

Jeżeli w tym miejscu jamtojest ma rację, ty KŁAMAŁEŚ pisząc to:
  • Odpowiedz
@Djuna: #!$%@? człowieku kim ty jesteś żeby mi rozkazywać co mam robić?
kim ty jesteś żeby stawiać mi warunki?
kim ty jesteś żeby docydować kim ja jestem jeśli nie odpowiem?
nie mam zamiaru uczestniczyć w tej gownorozmowie z jakimś podludziem który wszystko o innych wie lepiej i rozkazuje innym.

ja nie #!$%@?, ja mówię albo pisze ( ͡
  • Odpowiedz
@Andczej: powiem ci tyle przyjacielu, nie zadawaj się z głupkiem bo sprowadzi cie do swojego poziomu a poźniej pokona doświadczeniem - stare powiedzenie ale jakże aktualne w tej rozmowie
  • Odpowiedz
To ty zacząłeś od pieprzone januszebiznesu oszukujo( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Andczej: No i podtrzymuję ;)
Nie napisałem, że hurr durr, przestępcy i oszuści, tylko właśnie janusze i po januszowemu robią takie drobne oszustwa. Tyle, że w majestacie prawa.
  • Odpowiedz