Wpis z mikrobloga

Czasami różne sklepy internetowe oferują bardzo tanią przesyłkę typu 5zł paczkomatem albo 7zł Pocztą Polską, gdzie ceny tych konkretnych usług są wyższe (paczkomat bodajże 9zł, a kurier pocztowy to jeszcze więcej).

I tu moje pytanie - czy to znaczy, że są jakieś tańsze sposoby wysyłki np. paczkomatami dla firm? To samo dotyczy PP - widziałem ofertę PP na usługi dla firm i są śmieszne, więc też nie wchodzi tam w grę 7zł. Nie mówiąc już o tym, że przecież trzeba do tego doliczyć dojazd, opakowanie itd.

Wiem jaka odpowiedź nasunie się większości - że koszty wysyłki są już w cenie produktu, ale to by była prawda w przypadku sklepów z wysoką marżą, a czasem widzi się takie ceny nawet u najtańszych...

Może ktoś kto prowadzi własny sklep się wypowie w kwestiach kosztów wysyłki? W sumie to zakładam dwa warianty:
a) są rzeczywiście jakieś zniżki do wynegocjowania
b) firma po prostu jeden towar wyśle za 5zł, inny za 12, więc uśrednia to i daje przykładową cenę 7-8zł

#sklepyinternetowe #biznes #pocztapolska #kurier #pytanie #kiciochpyta
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DwaKolory: Nie wiem jak konkretnie z PP i Inpostem, bo nie korzystam, ale z kurierami zawsze są negocjacje i to dość spore. Z PP z tego co pamiętam też można było coś negocjować, ale wtedy kiedy się tym interesowałem były to grosze.

Przeważnie wygląda to tak, że podpisujesz umowę gdzie deklarujesz się ile paczek miesięcznie wyślesz, często też jakiej wielkości średnio będą te paczki, ile z pobraniem a ile opłaconych
  • Odpowiedz
@kubako: Wysyłka gratis to jasny znak, że sklep po prostu ma cenę wysyłki w cenie produktu. Tu sprawa jest wręcz oczywista.

Ale wiele pozostałych przypadków już takie oczywiste właśnie dla mnie nie są :) Oferta PP dla firm (przynajmniej ta co jest na stronie) jest śmieszna i droga. Tu jeszcze nie wiem czy przypadkiem jeśli sklep ma niższe ceny za wysyłkę to nie idzie to listem poleconym o zwiększonych gabarytach
  • Odpowiedz
@DwaKolory: Paczkomaty na pewno są negocjowalne. Do mnie się kiedyś zgłaszali i samo proponowali nieco niższe ceny. Kwestia wielkości obrotu. Jak wysyłasz 10 paczek na tydzień, to raczej nie licz na zniżki.
Na stronie to nikt nigdy nie poda ci takiej oferty. Spróbuj napisać do ich handlowców z pytaniem o to jakie można uzyskać zniżki, ale myślę, że rozmawiać to będą chcieli od kilkuset paczek miesięcznie minimum.

A co do
  • Odpowiedz