Wpis z mikrobloga

@Klinghoffer: Tego już nie dopisałam bo nie chciałam wywoływać oburzenia ;) Ale twierdzę podobnie.
Z drugiej strony może wtedy mielibyśmy jeszcze więcej chorych psychicznie bo wiele osób nie potrafi sobie poradzić z problemami realnego świata a taka wiara chociaż im w jakiś sposób pomaga.
Więc wiara jest dobra do czasu aż nie narusza tym innych osób (prywatności, przekonań itp.)
XXI wiek

Ludzie dalej uważają, że wojny wybuchają ze względu na religię


Ciekawe skąd ISIS miałoby pieniądze gdyby nie CIA na spółkę z Arabią. Pytanie jaki interes do religii ma CIA ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Współczesne konflikty są o wiele bardziej skomplikowane niż wyprawy krzyżowe moi drodzy i to że zobaczyliście coś na memie w internecie nie oznacza że taka jest prawda.
albo z narodowych, albo z antynarodowych - komunizmowi ciężko zarzucić nacjonalizm.


@Paladin_Woodrugh: No tak, dlatego dopisałem, że także z powodów poglądów politycznych. O ile niemiecki nazizm, rzeczywiście miał podłoża nacjonalistyczne to tak jak piszesz komunizm nie miał. Problemem komunizmu była do bólu przesadna chęć rewolucji społecznej. Zarzucenia wszystkiego co stare i stworzenie nowego porządku. Pierwsze ofiary przyniósł sprzeciw, drugie wprowadzanie zmian i trzecie sam system, który nie był najlepszy. To też