Wpis z mikrobloga

Mireczki, potrzebuję pomocy #mechanikasamochodowa. Laguna 1 1.6 16v, problemy zaczęły się nagle. Gaśnie bez gazu, obroty falują, jakby coś nadmiernie obciążało silnik, a w czasie jazdy po lekkim depnięciu pojawia się straszliwy metaliczny stukot z silnika, czuć również to na całej budzie.
Dodam może jeszcze, że wczoraj parkowałem do momentu aż natrafiłem kołami na krawężnik, więc samochodem lekko bujnęło. Gdy już jakiś czas później chciałem jechać, zaczęły się opisane problemy. Nie mam pojęcia czy ma to cokolwiek wspólnego, ale może jednak.
Jakie macie pomysły?
#samochody #motoryzacja #gdynia(jest może jakiś specjalista w okolicy?)
  • 16
@maros: Tylko że kurcze przy parkowaniu nie działo się nic niepokojącego, a później od razu po odpaleniu zgasł raczej bez dźwięku. Moment w którym pasek przeskoczył chyba byłby dosyć zauważalny?
to jak się go pozbyć?


@Ulica: NIkt ci nie zrobi przeglądu silnika on-line :)
Jedź do mechanika - od tego oni są by zdiagnozować usterkę. Jak już będziesz wiedział co się zrypało to dopiero będziesz dociekać jak to naprawić, czy samemu, czy jednak serwis.
@Radbard: @magnuss:
Wróciłem od mechanika.
1.Zdiagnozował cewkę
2. Wymienił
3. Skasował prawie 5 stówek
4. Nic się nie zmieniło, chociaż prawie stan uzębienia pana mechanika by się pogorszył.
5. Nie mam już pieniędzy i nie wiem co robić
@Ulica: Kto cewkę wymienia za 500 zł ? Który to mechanik? Jedź do niego i mów że nic się nie zmieniło i niech bierze w #!$%@? tę cewkę i oddaje kasę. Rachunek masz?
Cewka zapłonowa w intercars: 118.33 (http://e-katalog.intercars.com.pl/#/ekatalog/osobowe/towary/10694/503000000/)

Dodam że pewnie jej nawet nie wymienił hehe

Moim zdaniem to koniec żywota twojego silnika, prawdopodobnie panewki. Jakby pasek przeskoczył to byś nie uruchomił samochodu. Masz wejscie na OBD ? Jeśli
odpowiedz


@magnuss: Mechanik polecany w internecie, również na podanej przez ciebie stronie. Przy okazji cewki wymienił jeszcze świece, pewnie dlatego taka cena. OBD nie wykazuje błędów. No trudno, postawię samochód i jak znajdę odrobinę czasu to razem ze znajomym orientującym się w temacie trochę bardziej zajrzymy co tam się dzieje w środku.
Dziękuję serdecznie za pomoc
Mechanik polecany w internecie, również na podanej przez ciebie stronie. Przy okazji cewki wymienił jeszcze świece, pewnie dlatego taka cena


@Ulica: Ceny masz mieć na paragonie/fakturze, a nie gdybać.
Konkretnie, co ile kosztowało + robocizna.
Nie daj się robić w balona - skoro wymiana cewki niczego nie rozwiązała, czyli to diagnoza mechanika była błędna i niech sobie to cewkę w dupę wsadzi.
Idąc dalej tym tokiem rozumowania to mógł wymienić koło
@magnuss: @krzysztof-szafranski-39: @archiemax: @Radbard:
Warsztat w którym wykonywałem cały serwis to mechanikwitomino.pl
Sprawdził górę silnika, rozrząd na miejscu, zawory okej. Brak kompresji na dwóch cylindrach, najprawdopodobniej uszczelka pod głowicą, jednak za samą diagnozę(rozebranie silnika i upewnienie się) pan specjalista życzy sobie 1200 zł. Zabrałem samochód, teraz biedna Renia stoi i już wie że trafi na szrot. Ach, tyle wspomnień :C Dziękuję jeszcze raz wszystkim za pomoc!
Brak kompresji na dwóch cylindrach, najprawdopodobniej uszczelka pod głowicą, jednak za samą diagnozę(rozebranie silnika i upewnienie się) pan specjalista życzy sobie 1200 zł


@Ulica: Zaraz, zaraz - to rozbierał ten silnik, czy nie? Bo jeśli rozbierał to nie było by "najprawdopodobniej" uszczelka (tylko konkretnie - tak, albo nie), a jak nie rozbierał - to za co chce 1200zł? Za odkręcenie kilku śrubek i zdjęciu pokrywy rozrządu? #!$%@?, miszcz normalnie.
@Radbard: Twierdzi że otworzył górę, sprawdził ustawienie rozrządu, obejrzał zawory(nie wiem jak, nie było mnie przy tym). Aktualnie życzy sobie 1200 zł za rozebranie całości i wymianę uszczelki, ewentualnie 300 za wymianę uszczelniaczy + planowanie głowicy jeśli byłoby to wymagane. Nie mam zamiaru dać mu już ani grosza :)