Wpis z mikrobloga

Mam lenovo y50 i dysk ssd który widać w biosie. Używam ISO win 10 multiple edition z dream sparka. Wcześniej na tym laptopie był oryginał 10 home na HDD. Używam usb 2.0 (na 3.0 tez próbowałem).

I teraz tak, moje próby wgrania 10 na ssd(nowy dysk wcześniej nie miał systemu).

Zrobiłem bootowalnego pendrive rufusem używając GPT i FAT 32 czyli tak jak powinno się robić dla UEFI. Niestety podczas bootowania albo wyskakuje mi alert "uefi usb device has been blocked by the current security policy" albo kiedy wyłączy secure boot : EFI usb device boot failed. Tym sposobem zrobiony pendrive nie jest widziany w trybie ie legacy mode.

I tak w kółko. Próbowałem używać przycisku lenovo nova nic to nie dało.

Drugie podejscie to zwykły bootowalny pendrive wtedy w biosie wybieram legacy mode i przechodzi mi już do instalatora ale zatrzymuje się na samym początku (przed tworzeniem partycji) i prosi o zainstalowanie sterowników (chyba nośnika). I też dalej nie mogę pójść z tym ani tego ominąć. W komentarz kilka fot.

Co robić? Siedzę już nad kilka godzin i nie mam pomysłu. Proszę was o pomoc.

#windows #windows10 #informatyka #programowanie (wiem ze lipny tag ale może etos będzie wiedział :( ) #pytanie #komputery #lenovo #laptopy #y50 #bios #uefi
źródło: comment_0T6VTJqmlCTz5RU4RRoIJseGtVI3EFxE.jpg
  • 16
@Meos: taka jest tylko dla win 7, dla win 10 jest tylko taka która wyciąga ten który masz już zainstalowany, a dysk HDD już wyjalem wiec nie mogę tego zrobić za bardzo, po za tym to nie powinno mieć znaczenia z tego co czytałem
@Wirtuoz: Jest jeszcze opcja bootowania przez PXE, ale nie wiem czy byś podołał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ew. jest też opcja wrzucenia instalki bezpośrednio na dysk, ale z tego co widzę, to nie ma tutaj dostępu do dysku