Wpis z mikrobloga

Czy ktoś to czytał niedawno?
Pytam ponieważ wczoraj na marszałka i wicemarszałka sejmu zostali wybrani byli hipisi w tym Prof. Terlecki, który był podobno jednym z przywódców tego ruchu w Polsce, a na pewno najważniejszym w Krakowie.
Czytałem tą książkę dosyć dawno i nie pamiętam czy autor wspomina tam Terleckiego.

#narkotykizawszespoko #narkotyki #wybory #pis #ksiazki
Pobierz Enricco - Czy ktoś to czytał niedawno?
Pytam ponieważ wczoraj na marszałka i wicemar...
źródło: comment_hwVv7bTw6uW7IuTjEId2VBPEgs0UiiO2.jpg
  • 5
@Enricco: Książki nie czytałem, a Terlecki rzeczywiście był ważną postacią wśród polskich hipisów. Ale PRLowscy hipisi mieli mało wspólnego z tymi Amerykańskim. A dzisiejsi hipisi, często odcinają się od tego co robili za młodu i maja wręcz przeciwne poglądy. Ergo - nie zalegalizują
@Enricco: Źle się wyraziłem. Oczywiście, że mieli wspólne cechy nasi i ichni hipisi. Pewne ogólne założenia, dążenie do pewnego sposobu życia. No i moda, tyle o ile. Jednak wiele ważnych rzeczy dla hipisów z USA, u nas nie miało racji bytu ze względu na inny porządek, inny kraj, inny ustrój. Od takich spraw jak przyczyny powstania ruchu, przez możliwości realizacji, aż po wspomniane dragi, które zresztą kształtowały sposób myślenia i kierunki
@Enricco: większość postaci występuje tam pod zmienionym pseudonimem/nazwiskiem. Z tego co pamiętam to dwie osoby wystąpiły pod własnym nazwiskiem i było to zaznaczone przez autora ( jasno powiedziane, że było to na ich własne życzenie). Nie mam teraz książki pod ręką żeby sprawdzić jakie to były nazwiska.