Wpis z mikrobloga

#ford #mustang #motoryzacja #pokazauto

Szybkie poranne tankowanie i hop w trasę... :) Powiem wam, że po pierwszych 2500km moje odczucia się nie zmieniły, a jeśli już to entuzjazm i euforia tylko się wzmocniły. To faktycznie chyba mój najlepszy zakup motoryzacyjny - auto daje niesamowity fun, a przy okazji jest w 100% funkcjonalnym samochodem do codziennej jazdy... Jedyny problem jest taki, że trzeba bardzo uważać na gaz - ciężka noga skutkuje tym, że samochodem miota jak wściekłym psem :)

Skoro już przy tankowaniu jesteśmy - średnia z 2500km to 15.2 l. :)
J.....e - #ford #mustang #motoryzacja #pokazauto 

Szybkie poranne tankowanie i hop...

źródło: comment_3y5tJAS6yzBVLVVxLq4W2zHQ2pTzgzbj.jpg

Pobierz
  • 213
  • Odpowiedz
odwzne auto jak na polskie drogi. Jak bylem w USA, to odnioslem wrazenie, ze Mustangami jezdzi plebs. W wypozyczalni kobieta wrecz prychla glosno jak powiedzialem, ze chce wypozyczyc Mustanga. Czy te auta maja jeszcze jakis prestiz, zwlaszcza, ze nowy model wyglada jak skrzyzowanie Mustanga z Mondeo i Mazda6...


@kucyk: Skoro Mustangi są dla plebsu, to jaki samochód polecisz dla szlachty?
  • Odpowiedz
Nie jestem ignorantem -

@IlluminateEliminate: Jesteś. Jedziesz 250km/h po autostradzie przy świetnej pogodzie. Pół kilometra dalej #!$%@?ła się ciężarówka na autostradzie i stanęła w poprzek. Wbijasz się w nią i prawdopodobnie giniesz.
Teraz odrobinę inna sytuacja - chwilę popadał deszcz. Wbijasz się w ciężarówkę z prędkością 85km/h. Giniesz.
  • Odpowiedz
@kucyk:
Liczyłem na to, że podpowiesz mi (nam), jakiś odpowiedni samochód dla szlachty charakteryzujący się wystarczającym prestiżem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Chciałem w ten sposób wykorzystać obecność eksperta w tym wątku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ginden: Dobrze, jak będę jechał przepisowo 130 i za przeproszeniem #!$%@? mi się ktoś przed maskę, to też mogę zginąć albo w najlepszym przypadku zostać rośliną, ponieważ seria niefortunnych zdarzeń może doprowadzić do poważnego uszkodzenia kręgosłupa. Dziękuję, to już wolę jechać 250. Zastanawiam się tylko jak #!$%@? narodem muszą być Niemcy, skoro na tych swoich (notabene w dużej mierze wcale nie lepszych) autostradach latają w zasadzie bez limitów. I patrz,
  • Odpowiedz
jak będę jechał przepisowo 130

@IlluminateEliminate: I nawet przepisów nie znasz. Przepisowa prędkość na autostradzie to 140km/h i jest to najwyższe ustawowe ograniczenie prędkości na świecie.

jak będę jechał przepisowo 130 i za przeproszeniem #!$%@? mi się ktoś przed maskę

Przy prędkości 250km/h "#!$%@? się pod maskę" to pół kilometra dalej. Dlatego przy prędkości powyżej 180km/h ryzyko wypadku jest kilkadziesiąt razy
  • Odpowiedz
@Ginden: Prędkość 130 km/h zawiera się w ograniczeniu do 140 km/h, także z mojego punktu widzenia jest to prędkość całkowicie zgodna z przepisami. Wszak nie muszę jechać dokładnie tyle ile jest napisane na znaku, ponadto dobrze znam ograniczenia i Ty o tym doskonale wiesz bo głupi nie jesteś, tylko teraz próbujesz się czepiać słówek dla zasady.

Jest. Ostatnio planowano wprowadzenie ograniczenia do 150km/h. 56% Niemców jest za, 39% przeciw, 5% nie ma zdania.


A wiesz czemu? Ponieważ statystycznie większość ludzi faktycznie nie porusza się z prędkościami większymi od rzeczonych 150 km/h, dlatego z ich punktu widzenia autostrady bez limitów nie są potrzebne. Poza tym odsetek ludzi będących przeciw wcale nie jest mały, bo 39% to całkiem spora
  • Odpowiedz
@Messix: Twoje wrażenia "#!$%@?" nie mają żadnego znaczenia, liczą się fakty. Jadąc 250km/h zmieniasz poważny wypadek na autostradzie w karambol i tyle.
PS. Ludzi, którzy jeżdżą "szybko, ale bezpiecznie" też widziałem wielu. Niestety większość nie była w stanie przekonać mnie, że to wcale nie z ich winy, bo była martwa i sprasowana.
  • Odpowiedz