Wpis z mikrobloga

Chcę zacząć uczyć się samodzielnie elektroniki, bo na studiach to straszna padaka, jeśli chodzi akurat o elektroniki i mam takie pytanie czy taki zestawik od majfriendów by się nadawał?
http://www.aliexpress.com/item/UNO-R3-KIT-Upgraded-version-of-the-Starter-Kit-the-RFID-learn-Suite-LCD-1602-for/1318648074.html?spm=2114.01020208.3.167.IfX8Uw&ws_ab_test=searchweb201556_1_21_79_78_77_92_91_22_80,searchweb201644_5,searchweb201560_9
#elektronika #arduino
  • 27
@Thexil: niekoniecznie trzeba mieć taki Iberia zestaw. Atmega+płytka stylowa+kabelki i programator SPI nie kosztuje dużo u nas. A serio programowania uc lepiej się uczyć na czystym C niż na sofcie arduino żeby zrozumieć jak działa procek. Sam tak zaczynałem.
Właśnie zdechłem. Wszedłem na podany przez kolegę @pietia94: link, niestety po jakiejś otwartej wcześniej stronie podanej przez któregoś z mirków, ta tworzyła mi się po hiszpańsku. Nic, pokląłem pod nosem, przywróciłem angielską, ale widzę, że można aliexpress oglądać i po polsku. Z ciekawości przestawiam więc na PL, i co me biedne oczy ujrzały? Ano, wchodzące w skład kompletu:

1 X Skocz Kabel
1 X Deska do krojenia chleba
1 X Kobieta
@Thexil: szukaj elementów na stronie electropark. Atemga8 programator SPI (najtańszy),płytka stylowa podwójna trochę droższa bo nie będziesz na niej łamać nóżek, zwykle diody fi 5mm, po kilka rezystorow 100k 4k7 1k 600ohm i 300ohm. Kabelki goldpin męski-męskie i mesko-żeńskie, kilka tranzystorow bc547 i bc557. Co do softu: Avr studio, avrdude, winavr, Avr-Bień-o-mat. Pierwszy program to miganie diodą, drugi to miganie przy użyciu timera w trybie CTC i przerwań. Potem już samo
@Tymian: wszystko było dostępne temu chciałem odbiór osobisty by naprawić słuchawki i szybko zgarnąć 14 plnów na czysto, a musiałem kupić w robotroniku po 4 dniach, i tylko 7pln profitu.
@Thexil: to zamiast bawić się arduino możesz sam projektować jakieś proste układy, arm to jest teraz norma od avr się odchodzi na rzecz większej mocy obliczeniowej i mniejszego zużycia prądu. najtańsze płytki edukacyjne od stm to koszt ~40złotych, wraz z programatorem. Jedyny minus to mniej materiałów, ale podstawy programowania miałeś to sobie poradzisz.