Wpis z mikrobloga

Do tego wpisu skłoniła mnie wypowiedź @szarley link
Co jakiś czas na mirko pojawiają się wpisy pod tagami #wychodzimyzprzegrywu i podobnych różne arty domorosłych psychologów. Często później pojawia się ból d--y autorów bo stuleje nie chcą się stosować do "złotych" porad w nich zapisanych. Jako wzorcowy przykład stulejarza (25 lvl nigdy nie całujący/ruchający/nietrzymającynawetzarękę) postaram się wyjaśnić dlaczego nie korzystamy z tych protipów.

Po pierwsze: złote porady przeczą same sobie.

Bo ile razy czytamy na mirko wpisy:

Zacznij biegać i idź na siłownię. Wygląd ci się poprawi. Laski lecą na wygląd.

C--j z wyglądem, loszki lecą na kasę. Bądź bogaty.

Kasa nieważna, naprawdę liczy się charakter samca alfa.

Do d--y z tym wszystkim bo znam gościa 2/10 który wyrwał laskę 7/10.

Po N takich wypowiedzi to się tylko człowiek w-----a. Już nie wspomnę żenujących o poradach typu:

Idź na k---y to się odblokujesz.


Po drugie: mizoginizm.

Czasami mam wrażenie, że mirki nauczyły się tego trudnego słowa i spamują nim na lewo i prawo. Nie wiem jak inni ale ja nie uważam kobiety za gorsze istoty od mężczyzn. Uważam, że ja jestem jestem gorszy od reszty społeczeństwa.

Po trzecie: wyjdź do ludzi znajdź znajomych.

Wyobraź sobie następującą sytuację. Jest sobota wieczór. Po całym tygodniu studiów/pracy idziesz ze znajomymi do klubu żeby się odstresować. P----------a się do was jakiś stulej. Początkowo beka z niego, później zaczyna w------ć swoją obecnością. Nikt nie chce być 5 kołem u wozu. Już wolę zostać w piwnicy.

Po czwarte: Nie zwalaj winy na ...

Siostra normalna, brat normalny, znajomi (jak ich jeszcze miałem) normalni. Obiektywnie rzecz biorąc nie ma na co zwalić winy. Wychodzi na to, że ja jestem jakiś wybrakowany. Tylko jak teraz mam zastosować radę pod tytułem "polub siebie"? Jak mam polubić gościa przez którego jestem jaki jestem?

Po piąte: Dlaczego użalacie się w internecie?

Ten sam mechanizm co u emerytów chodzących do lekarza żeby pogadać. Jak mówią słowa piosenki: "Czasem chcesz się pożalić, ale nie masz do kogo ". Poza tym w sieci dostajemy atencję, której w normalnym świecie nam brakuje.

Jak mi coś przyjdzie jeszcze do głowy to dopiszę.
#tfwnogf #stulejacontent #przegryw
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Olek_Grom_Jr: niestety tak to działa, jak pójdziesz w obrzyganych airmaxach i sikorze z gumy balonowej i będziesz miał bród za paznokciami to jedyne co będziesz miał pewnego to rachunek do zapłacenia i zjazd na ręcznym
  • Odpowiedz
@Olek_Grom_Jr: dlatego napisałem żeby sobie przejrzał gazety i zobaczył jak można wyglądać, nie powiesz mi że kobiety nie zwracają uwagi na wygląd zewnętrzny i dobrze dobrana koszula nie robi roboty :)
  • Odpowiedz
@Olek_Grom_Jr: dlatego pisałem o klasycznych krojach i jednolitych kolorach. Ile byś nie miał lat, to zawsze możesz z----ć swój zestaw. Trzeba brać pod uwagę wzrost, karnacje, fryzurę. Jednemu dobrze w większości rzeczy a innemu nie. Jak nie masz dobrego doradcy który Cię w czymś zobaczy to nic z tego. Trzeba dochodzić metodą prób i błędów :p Tylko gość lev. 24 już nie ma czasu na błędy, dlatego musi wziąć jakiś
  • Odpowiedz
@takie-konto: @WolnoscRownoscBraterstwo: Nie przeczę, że ćwiczenia fizyczne pewnie bardzo pomagają w wychodzeniu z przegrywu. Jednak nie pójdę na siłownię i to bynajmniej nie z tego powodu o którym pisze @Voyt17 i jemu podobni czyli, że w przegrywie jest tak fajnie. Nie jest. Są dwa główne powody dlaczego nie wyjdę ze swojego s----------a.

Po pierwsze strach. Boję się niestandardowych sytuacji. Dlatego nie robię tego słynnego wyjścia do ludzi.
  • Odpowiedz
@rohs0:

Po pierwsze strach. Boję się niestandardowych sytuacji. Dlatego nie robię tego słynnego wyjścia do ludzi.


Jesteś #przegryw, bo się boisz i boisz się, bo jesteś #przegryw. Błędne koło.
Też nienawidzę chodzić do klubów, w życiu byłem może ze 3 razy i za każdym razem się zastanawiałem "co
  • Odpowiedz
@Voyt17: No wyobraź sobie, że nigdy mnie nie ciągnęło. Nawet na własną studniówkę nie poszedłem. I to nie dlatego, że nie miałem z kim tylko właśnie bałem się niestandardowej sytuacji.
  • Odpowiedz
@rohs0: I o tym właśnie mówiłem. Ciepły, miły, wygodny, a przede wszystkim znajomy #przegryw, chciałbym z niego wyjść, ale się boję, wszystko poza moją piwnicą jest straszne. K---a mać.
  • Odpowiedz
@rohs0: Mój post nic nie zmieni,ale powiem Ci że mam tak samo jak ty,nawet lvl ten sam,deprecha do tego od dawna.O stulejarności mógłbym książke napisać i to nie jedną.

Jedyne co Ci mogę powiedzieć to to zebyś nie tracił nadziei,paru moich znajomych którzy mocno przegrywali życie wyszli z tego.Nie wiem jak,bo nie znamy sie tak dobrze żeby o tym gadać ale widze że niektórym sie udaje może tobie też sie
  • Odpowiedz
@Voyt17: Ja jestem akurat w sytuacji, że nawet nie powinienem wychodzić z przegrywu. W Twoim wpisie jest dużo prawdy, ale nie rozumiem skąd ta agresja?
  • Odpowiedz
@rohs0: nie lękaj się, przez mirko krzywdy Ci nie zrobi. Wbrew pozorom na siłce ludzie się z nikogo nie śmieją i nikogo nie krzywdzą, a jak pójdziesz na taką gdzie jest trener to zrobią z Ciebie s--------a w rok :D Wtedy będziesz nas od przegrywów przezywał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rohs0: a później to już z górki. Jak bedziesz miał niestandardową sytuację to zawsze będziesz mógł z-----ć w ryj. Najwyżej przeprosisz jak się okaże, że Cię poniosło :D
  • Odpowiedz
@rohs0: Moja agresja bierze się stąd, że we wszystkich mirkach spod tagu #przegryw i #tfwnogf drzemie spory potencjał. Gdyby wszyscy zamiast pisać elaboraty o tym, jak to im źle poświęcili tę energię na pracę nad sobą, to dla każdego byłby krok do przodu. A przecież widać, że ci co piszą te teksty, mają głowy na karku, nie są debilami, językiem polskim posługiwać się potrafią, wpisy pod
  • Odpowiedz
@rohs0: wiem, że wpis ma już tydzień, ale w skrócie:
1) Chodzi o pewność siebie. Jeden do niej dojdzie przez wysokie zarobki, inny przez wygląd Adonisa, jeszcze inny przez zostanie mistrzem pokemon.
3a) Znajdowanie znajomych, to nie chodzenie po klubach czy pubach i podbijanie do losowych sebków. Koło na kucbudzie, klub miłośników anime, stowarzyszenie my little pony, kurs tańca, szydełkowanie, oaza, Organizacja S--------n Polskich itp. Można też poznawać znajomych przez
  • Odpowiedz