Wpis z mikrobloga

Jaki rozmiar miasta jest najlepszy? I jakie miasto najlepsze w danym rozmiarze?
Np. są przedziały 1-5k, 5k-20k, 20k-80k, 80k-200k, 200k-500k, 500k+ ! (k = tysiąc mieszkańców)
i chodzi mi o to który z tych rozmiarów jest najlepszy i jakie ma plusy minusy cechy np. w tych małych przedziałach jest czystość powietrza ! (no, powiedzmy...)
ale za to brak pracy i egzystencji, alkoholizm, a nawet zgnilizm. a w duzych: korki, smog, ale za to duzo pracy ! (choć słabo płatnej i kiepskiej w ogóle, jak wszedzie w polsce)
itd i piszcie takie plusy minusy. i tez, dla kogo jest dany rozmiar, dla kogo jakie miasto, jakiej osoby?

I też, LIDER każdego przedziału - czyli które miasto srednie/duze/b.duże itd jest najlepsze i dlaczego? Nie musicie sie tu trzymać tych moich przedziałów możecie własne ustalić


#miasta #polska #praca #smog

  • 18
Gdańsk - polski dubaj


@Jacob7: a w jakim sensie gdańsk to polski dubaj? na czym polega dubaizm? co on mi daje, jakie efekty, korzyści?
I dlaczego akurat Gdańsk polecasz? Na jakich podstawach (poza dubaizmem)

ewentualnie mieszkać pod miastem, w miejscu na tyle dobrze skomunikowanym z centrum, że nie opłaca się przeprowadzać. Dojeżdżać do szkoły/pracy/imprez


@tylordurden: tego typu kombinacje również możecie przedstawiać. Co do twojej: dobre rozwiązanie dla ludzi którzy w
w podmiejskich wsiach sypialnych wyrastają całodobowe jak grzyby po deszczu :)


@Parte: cóż... problem w tym że nie o takie całodobowe mi chodziło. Chodzi mi o sklepy spożywcze i to w miarę duże powierzchniowo (i asortymentowo), a nie monopolowe z opcją kupienia chrupek, batonów, papierosów, taniej kiełbasy.

I nie podoba mi się taka idea że żeby zrobić cokolwiek muszę wsiadać do puszki albo autobusu i jechać ileśtam. Wolę prawdziwe mieszkanie w
Piec gazowy CO plus kominek czasem mozna zapalic


@Parte: to chyba droższe od miejskiego
i nie boisz się gazu że wybuchnie albo wycieknie i cię zabije. na wyciek itd mogą być czujniki ale co z jakimś wybuchem itd

I wode ze studni głebinowych a nie z jeziora jakiegos


@Parte: ok ale ta woda chyba zimna, w zimie. a jak chcę ciepłą wodę to? w zimie grzeje piec gazowy tak że
@bez_pracy_brak_kolaczy:
Zapewne droższe, bo jednak taniej jest produkować na masową skalę. A co do wybuchu to nie słyszałem o takowym, chyba że w miastach (stare instalacje w kamienicach itp.).

Co do wody to osobne opcje są do grzania wody i osobne do kaloryferów.

A w razie wojny czy odcięcia gazu przez ruskich to kominkiem się wygrzeje ;p