Wpis z mikrobloga

tldr:


Dzien dobry.
Potrzebuje porady dotyczacej gotowania dla siebie na co dzien. Lubie gotowac, ale nie mam na to za wiele czasu. Od czasu do czasu przygotowuje leczo do sloikow, ktore potem oprozniam, czasem obiad to warzywa na patelnie + jajko sadzone lub smazony filet z kurczaka. Najczesciej jednak obiady jem w barach mlecznych itp. Mam ulubione bistro, gdzie zawsze jest swiezo, zdrowo i pysznie, jednak wydawanie codziennie 12-15 zl na obiad nie jest najbardziej ekonomiczna opcja, jaka moge sobie wyobrazic.

Umiem niezle gotowac ale sa to potrawy, ktorych przygotowanie zajmuje duzo czasu. Jedzenie codziennie smazonego kurczaka nie jest tez zdrowe.

Przyszlo mi do glowy, ze zakup grilla elektrycznego moze mi troche pomoc. Moglabym na nim grillowac rozne rodzaje mies i warzywa. Dobrze kobinuje? Moze doradzicie mi jakis trop, ktory nie przyszedl mi do glowy?

#gotowanie
#pytanie
  • 10
@Ordowik: tldr: Chce sobie pojeść ale nie chce mi się przygotowywać tych posiłków. Wymyślcie mirki sposób aby codziennie pyszne potrawy same się robiły.

Nie ma cudów albo ruszysz dupsko do kuchni i coś ugotujesz albo wpieprzaj mrożonki z biedronki.
@Ordowik: A więc przechodząc do jadłospisu za 100 zł.
Aby przeżyć miesiąc za 100 zł potrzeba:
- 1kg ryżu ok. 3zł
- 1kg makaronu ok. 2,5 zł
- 1kg kaszy jęczmiennej około 2 zł
- 6kg ziemniaków ok. 8zł
- 2kg margarany ok 5 zł
- 150 bułek około 50zł
- 10 paczek Chochoszoków ok. 20
- 15 sosów do potraw jeden po około 50 groszy-około 7 zł, lub kilka sosów