Wpis z mikrobloga

Wczoraj szedłem z piwem otwartym po ulicy. Złapały mnie pedały w mundurach i chcieli wlepić mandat 100 zł za picie. A że nie piłem to nie przyjąłem mandatu. 8 policjantów robiło mi przeszukanie kieszeni itd. Generalnie żenujący festiwal głupoty, ale ja nie o tym( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakie mam szanse wybronić się w sądzie przed kłamczuszkami, którzy z pewnością będą zeznawać, że piłem? Dodam, że szedłem z kolegą, który przyjął mandat. Zna się ktoś może na tym?
#pytanie #prawo #a-----l
panjan1111 - Wczoraj szedłem z piwem otwartym po ulicy. Złapały mnie pedały w mundura...

źródło: comment_UmFqyn1oDncckHIMikiX5haJnB6XaSLC.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@panjan1111: Gdyby kolega nie przyjął to byłaby podstawa do stwierdzenia, że panowie się pomylili. Mimo wszystko OTWARTE p--o to zerowe szanse na wybronienie się. Jak dostaniesz info, ze kierują sprawę do sądu, to idz do biura podawczego owej placówki z pisemkiem, ze biedny ze cos i zeby nie d------i Ci kosztów sądowych, to może skonczy sie na 100 zl a nie np 500
  • Odpowiedz
@panjan1111: Jeżeli robili Ci przeszukanie kieszeni itp w miejscu publicznym, a nie odosobnionym, to mogą Cię w trąbkę pocałować, jeszcze to Ty możesz zaskarżyć ich :)
  • Odpowiedz
Trzeba bylo na komende alkomat dmuchasz 00 i juz , tylko kolega przyjal wiec pil, ty otworzylea u nie piles??? Po co miales otwarte? Zero szans przed sadem a pozatym dojda ci jeszcE koszty i zaplacisz wiecej niz gdybys zaplacil mandat, zle oszacowales
  • Odpowiedz
@2822: Tak to wygląda w każdym normalnym kraju, w Polsce jest odwrotnie, to Ty musisz udowodnić swojej niewinności.

@panjan1111: mogą Ci wlepić za usiłowanie, tak czy siak masz 0 szanse wyjść z tego bez uszczerbku w kieszeni. Trzeba było przyjąć i z głowy, teraz to płacz! :P
  • Odpowiedz
@panjan1111: nie mozna otwartego piwa przenosic, gdybys szedl z zamknietym nic by ci nie mogli zrobic, a tak to maja racje i dostaniesz ten mandat podwyzszony o koszty sadowe
  • Odpowiedz
@panjan1111: To następnym razem myśl i nie idź z otwartym piwem. Rzadko kiedy jestem za policją, ale w tym przypadku mieli rację - a jeśli wydmuchałbyś 00 to wyglądałoby to na prowokację.
Na przyszłość proponuję nie wyrzucać kapsla tylko zachować na taką ewentualność i zakapslować, a jeśli była to puszka to wyrzucić - lepiej stracić 3 zeta niż 100
  • Odpowiedz
@Usted: Zawsze noszę ze sobą kapsel. Później i tak kłamią, że nie było kapsla. Chodzę z piwem w nocy po różnych miejscach. Tam gdzie jest cywilizacja, proszą o wyrzucenie i tyle. Tam gdzie nie ma - w ośmiu przeszukująi dają mandaty.
  • Odpowiedz
@Goglez: widocznie rzadko wychodziles z piwnicy albo mieszkasz w malej miejscowosci, mysle, ze zdecydowana wiekszosc moich znajomych (tych plci meskiej obviously) miała do czynienia z przeszukaniem przez policję, naprawde czasem niewiele potrzeba

aa i jak chcialbys odbic pileczke pisząc ze pewnie jestem dresem patusem i 'ludzkim scierwem' to... nie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz