Wpis z mikrobloga

Wczoraj szedłem z piwem otwartym po ulicy. Złapały mnie pedały w mundurach i chcieli wlepić mandat 100 zł za picie. A że nie piłem to nie przyjąłem mandatu. 8 policjantów robiło mi przeszukanie kieszeni itd. Generalnie żenujący festiwal głupoty, ale ja nie o tym( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakie mam szanse wybronić się w sądzie przed kłamczuszkami, którzy z pewnością będą zeznawać, że piłem? Dodam, że szedłem z kolegą, który przyjął mandat. Zna się ktoś może na tym?
#pytanie #prawo #alkohol
Pobierz
źródło: comment_UmFqyn1oDncckHIMikiX5haJnB6XaSLC.jpg
  • 22
@panjan1111: Gdyby kolega nie przyjął to byłaby podstawa do stwierdzenia, że panowie się pomylili. Mimo wszystko OTWARTE piwo to zerowe szanse na wybronienie się. Jak dostaniesz info, ze kierują sprawę do sądu, to idz do biura podawczego owej placówki z pisemkiem, ze biedny ze cos i zeby nie #!$%@? Ci kosztów sądowych, to może skonczy sie na 100 zl a nie np 500
Trzeba bylo na komende alkomat dmuchasz 00 i juz , tylko kolega przyjal wiec pil, ty otworzylea u nie piles??? Po co miales otwarte? Zero szans przed sadem a pozatym dojda ci jeszcE koszty i zaplacisz wiecej niz gdybys zaplacil mandat, zle oszacowales
@2822: Tak to wygląda w każdym normalnym kraju, w Polsce jest odwrotnie, to Ty musisz udowodnić swojej niewinności.

@panjan1111: mogą Ci wlepić za usiłowanie, tak czy siak masz 0 szanse wyjść z tego bez uszczerbku w kieszeni. Trzeba było przyjąć i z głowy, teraz to płacz! :P
@panjan1111: nie mozna otwartego piwa przenosic, gdybys szedl z zamknietym nic by ci nie mogli zrobic, a tak to maja racje i dostaniesz ten mandat podwyzszony o koszty sadowe
Złapały mnie pedały w mundurach

@panjan1111: Znaczy to co na zdjęciu?

Generalnie żenujący festiwal głupoty

Czyli co zrobiłeś?

Jakie mam szanse wybronić się w sądzie przed kłamczuszkami, którzy z pewnością będą zeznawać, że piłem?

Otwartego nie piwa nie noszą ludzie którzy go nie piją, do tego w towarzystwie kolegi który się do tego przyznał, nie dasz rady się obronić, szczerze mówiąc myślę że nawet tutaj zmyślasz albo nie mówisz wszystkiego, bo
@panjan1111: To następnym razem myśl i nie idź z otwartym piwem. Rzadko kiedy jestem za policją, ale w tym przypadku mieli rację - a jeśli wydmuchałbyś 00 to wyglądałoby to na prowokację.
Na przyszłość proponuję nie wyrzucać kapsla tylko zachować na taką ewentualność i zakapslować, a jeśli była to puszka to wyrzucić - lepiej stracić 3 zeta niż 100
@Usted: Zawsze noszę ze sobą kapsel. Później i tak kłamią, że nie było kapsla. Chodzę z piwem w nocy po różnych miejscach. Tam gdzie jest cywilizacja, proszą o wyrzucenie i tyle. Tam gdzie nie ma - w ośmiu przeszukująi dają mandaty.
@Goglez: widocznie rzadko wychodziles z piwnicy albo mieszkasz w malej miejscowosci, mysle, ze zdecydowana wiekszosc moich znajomych (tych plci meskiej obviously) miała do czynienia z przeszukaniem przez policję, naprawde czasem niewiele potrzeba

aa i jak chcialbys odbic pileczke pisząc ze pewnie jestem dresem patusem i 'ludzkim scierwem' to... nie ( ͡º ͜ʖ͡º)