Wpis z mikrobloga

@thekrolik: wszystko zależy jak ryż jest rozgotowany i czy woda jest dobrze odsączona, każda torebka po ugotowaniu będzie Ci wazyła inaczej :) Poza tym produkty wazy się przed obróbką termiczną :)
  • Odpowiedz
wszystko zależy jak ryż jest rozgotowany i czy woda jest dobrze odsączona, każda torebka po ugotowaniu będzie Ci wazyła inaczej :) Poza tym produkty wazy się przed obróbką termiczną :)


@Lanza: wiem, ale najprościej ugotować ryż w torebce a nie sypki, więc jak później zmierzysz np. 45g? ;)
  • Odpowiedz
@zerozero7: bo nie pracuję w aptece, tylko codziennie sobie gotuję ;-) więc zakładam jakiś próg tolerancji, ale dobrze - macie rację z tym stopniem rozgotowania. Zobaczę jaka będzie różnica... ale obstawiam, że niewielka ;)
  • Odpowiedz
@Lacik: nie, hehe. Po prostu lubię gotować ryż w torebkach, bo jest to dla mnie bardzo wygodny sposób, Niestety torebki mają po 100g, a często nie potrzebowałem takiej ilości, tylko jakieś części tej 100-ki, stąd pomyślałem sobie, że zważę ryż po ugotowaniu i odsączeniu i porównam z wagą surowego, żeby w ten sposób wyliczać ile ryżu gotowanego muszę wsypać z torebki. Ale chyba macie rację, że te 5g. w jedną czy
  • Odpowiedz
Stare ale sie wypowiem :P. Widze ze tutaj to wszyscy maja czas i pieniadze by gotowac po 50g ryzu 2/3 razy dziennie... Ja za jednym razem gotuje okolo 400-500g ryzu ktory starcza mi na 2/3 dni. Dla tego tez musze jakos sobie obliczac ile go mam na porcje po ugotowaniu przygotowac. Wiec w przyblizeniu licze, ze ryz zwieksze 3krotnie swoja wage podczas gotowania. I nie ma to znaczenia ze raz ryz zwiekszyl
  • Odpowiedz