Wpis z mikrobloga

Mirki jestem w trakcie organizowania wesele które bedzie za dwa lata.

Koszty wyglądają narazie tak:
Sala okolo 100 gości bedzie x 220zl za osobe z poprawinami + Full żarcia, razem 22 000 zl
Orkiestra 3 500 zl
Wódka. 3 000zl
Fotograf 1 800zl
Kamerzysta 2 500 zl
Samochód 1 200zl
--- razem koszty najważniejsze do podziału na dwie rodziny ok 34 000zl

Jeszcze trzeba doliczyć:
Obrączki 3 000 zl
Garniak 1 500zl
Suknia 3 000 zl
Kwiaty 1 000zl
Co łaska w kościele 1 000 zl
Wiec wszystko razem jakies 42 500zl
Wesele będzie z poprawinami. Liczymy ze bedzie 100 osób. Ale znając życie nie każdy będzie mogl wiec takich pewnych mamy 80osob. Gdyby przyszli tylko te 80 ludzi to koszt za sale wyszedł by wtedy 17 600zl koszt wtedy całego wesela jakies 38 100. Wiadomo ze po drodze mogą się pojawić dodatkowe koszty wiec trzeba brać poprawkę jakies +2000zl.

Jak myślicie dużo wyszlo za takie wesele?
Kolega ostatnio robil wesele tez na 100 osób i wszystko wyszlo go dwa razy więcej niz u mnie. Za całość zapłacili ok 80 000 zl. Za osobę n sali mieli prawie 350zl o.O
#wesele #pytanie #slub
  • 282
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kopek: Strasznie drogie wesele. Jak dla mnie poprawiny to samobójstwo (chyba, że rzygasz kasą ;P). Ja za ślub i wesele w przyszłym roku w sierpniu za wszystko (około 60 gości) będę płacił ~30 tysięcy. A w tej cenie jest już wszystko - zespół (4,5k), sala (różnie - w zależności od gości. Na chwilę obecną mam ~11 tysięcy), obrączki, kościół, zaproszenia, samochód dla pary młodej, transport dla gości (10 km od
  • Odpowiedz
@rskk: Dziwne myślenie. To za 1500 zł nie kupisz nic dobrego? Nikt na metkę patrzyć nie będzie ;f Ja patrzyłem na garnitury w Vistuli i Pawo i 1500 zł to świat i ludzie za garnitur na miarę. Sam garnitur - bez butów ;)
  • Odpowiedz
@kopek: orkiestra to rak na każdym weselu i zmienia je w discopolowe rzępolenie na 100 osób.

W ogóle to jakoś nie rozumiem idei wesela - wydaj 40 tysięcy by wujek Staszek z Pcimia Dolnego mógł po pijaku tańczyć makarenę? Serio wam, młodej parze jest to potrzebne? Zamiast się oglądać na rodzinę zróbcie pod siebie by było fajnie, i zaproście tylko tych których naprawdę tam chcecie tego dnia
  • Odpowiedz
@jurny_juhas: Ekhem, nie kupisz dobrego garnituru w sieciówkach. Dobry garnitur to garnitur szyty na miarę ( u porządnego krawca) a takiego za 1500zł nie kupisz.
  • Odpowiedz
@dawkus: oglądałem, znam, dobry film. W przeciwieństwie do Demona z tego roku.

No i wiem, że z kopert wróci mniej kasy, niż zostanie włożone w imprezę, więc nie myśl, że jestem jak główny bohater ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rskk: Czyli idea zastaw się, a postaw się wiecznie żywa? Nie, nie u mnie. 1500 zł za garnitur (no, powiedzmy 1800-1900) to są wystarczające pieniądze. Ale - skoro stać cię na to, by "tu dołóż 100 zł, tu 200, tam daj lepsze za 500 zł więcej" i z 30 tysięcy robi się 50 - nie ma problemu. @Felonious_Gru słusznie zauważył - ślub dla mnie i mojej narzeczonej, wesele dla
  • Odpowiedz
@jurny_juhas: A to sama idea wesela za 80k taka nie jest? Jak ktoś potrafi na takie głupoty wydawać bezsensownie kasę to i te 5k na porządny garnitur powinien potrafić wydać.
  • Odpowiedz
@rskk: Dlatego ja na wesele nie wydaję 80 tysięcy, tylko 30 (w porywach!). I u mnie nie będzie poprawin. Najwięcej z tego wszystkiego będzie kosztował mnie zespół - 4500 zł. Ale zespołu to akurat jestem pewien na 100%, bo byłem na dwóch weselach, na których grali i wyszło świetnie. Nie było to rzępolenie do kotleta, tylko bardzo fajne aranżacje.
  • Odpowiedz
@kopek: Wielu kosztów nie uwzględniłeś i na wielu można oszczędzić. Mając tyle czasu można poczekać na promocje z sukienką. Ja np. miałam wypatrzoną za 4k. Chciałam wypożyczyć gdzie pierwsze wypożyczenie to 70% wartości sukni. Czyli 2,8k poczekałam na promocje gdzie przez jeden dzień wszystkie pierwsze wypożyczenia były za 50% ceny i zapłaciłam 2k. Ogólnie kupowanie sukni to bezsens.
  • Odpowiedz