Wpis z mikrobloga

#komputery Mircy zabieram się do instalacji nowej płyty głównej. jak się do tego zabrać? zawczasu zainstalować sterowniki ? Czy sa jakieś oczywiste rzeczy o których jako laik mogę nie wiedzieć? Skręcałem i rozkręcałem kompy od dziecka ale robiłem to na tzw. czuja. Nie zastanawiałbym się gdyby nie to że jakiś czas temu któryś ze złomów którym się bawiłem wziął i się spalił ( tzn chyba zjarał się tranzystor ale tak czy siak niby nic nowego nie zrobiłem a wystąpiły komplikację). Stąd pytanie.
  • 12
@f4t4lity: sterowniki to już instalujesz po zamontowaniu płyty. Co do samej płyty, przekręcaj do kompa na twardym podłożu, dopóki płyta nie wyląduje w obudowie to trzymaj ją w opakowaniu antystatycznym, żeby byle iskra nie #!$%@?ła elektroniki
@Paszko_Rymbaba: tak jak się robi statek w butelce ;).
@f4t4lity: najlepiej jak poskładasz wszystko razem, bo prawdopodobnie po wymianie płyty system Ci nie wstanie i musisz go instalować na nowo, a potem jak zmienisz procek, to pewnie znowu będziesz musiał to zrobić. A na przyszłość: jeśli ściągasz radiator z procka, na którym był z co najmniej z miesiąc, to zawsze lepiej zetrzeć starą i nałożyć nową pastę. To nie jest