Wpis z mikrobloga

@InsaneMaiden: Bynajmniej nie mialem na mysli "niesprawiedliwy dla kobiet". Relacje miedzy gentlemanami a damami polegaly na jednostronnym uprzywilejowaniu tych drugich. Dama z automatu miala wyzsza pozycje spoleczna tylko i wylacznie ze wzgledu na plec. Musisz przyznac, ze w systuacji calkowitego prawnego zrownania kobiet i mezczyzn, uprzywilejowanie kulturowe/towarzyskie/obyczajowe kobiet jest niesprawiedliwe wobec mezczyzn.
  • Odpowiedz
@firunna: Dzisiejsze kobiety roznia sie od kobiet z przed 50 lat. Osobiscie to w srodkach komunikacji ustepuje miejsca kobieta/osoba starszym. Wychodze z zalozenia ze jestem mlody i silny. Postanie paru minut/godzin nie zrobi mi krzywdy. Co do aspektu "dam" to nie znam zadnej. Mlode dziewczyny ktore znam latwiej byloby nazwac cwelami z cyckami...
  • Odpowiedz
@support: Nie wiem w jakim kręgu kobiet się obracasz, ale dzisiaj kobiety nie są dużo słabsze fizycznie od mężczyzn. Biorąc jako grupę badawczą pracowników korporacji, gdzie jest duży odsetek stereotypowych programistów i babeczki uczęszczające na crossfit kilka razy w tygodniu, wyjdzie na to, że jest odwrotnie :)
  • Odpowiedz
@support: Zależy o jakich mężczyznach i kobietach myślisz. Pani, której wypowiedź udostępniłem lansuje się na sportsmenkę i stałą bywalczynię crossfitów. Znalazłoby się sporo facetów słabszych od niej :)
  • Odpowiedz
@mamFAJNYnick: trzy kobiety pewnie też by dały radę. zawsze zostaje też zamowienie w sklepie usługi dostarczenia pod drzwi. uwierz mi, to nie jest aż taki problem. nie ma to natomiast nic wspólnego z brakiem lub obecnością równouprawnienia. równouprawnienie bowiem nie zajmuje się wywalczeniem identycznego rozmiaru mięśni w budowie człowieka i innymi biologicznymi cechami determinowanymi płcią.
  • Odpowiedz
@support: No tak, ale kobiety bardzo nie lubią tego, gdy się je wszystkie wrzuca do jednego worka i traktuje tak samo. Znajdzie się dużo takich, które oburzą się w innej sytuacji, gdy powiesz, że słabsze od mężczyzn. Albo rybka, albo pipka, jak powiedział Hamlet.
  • Odpowiedz