Wpis z mikrobloga

5 mitów na temat ewolucji

NIe wiesz czemu ten rysunek jest trochę bez sensu? Przeczytaj.
Ponieważ ewolucja w programie polskich szkół jest traktowana trochę po macoszemu (jak wszystko związane z naukami ścisłymi) - kilka wyjątkowo powszechnych mitów z IFLSowskim komentarzem.
#nauka #liganauki #ligamozgow #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki #biologia #mikroreklama
Sierkovitz - 5 mitów na temat ewolucji

NIe wiesz czemu ten rysunek jest trochę bez...

źródło: comment_gLfRkTpkawYLoH3LAcKlXqmo4XIBZyYo.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sierkovitz: czy jest w ogóle jakiś program publicznej szkoły gdzie poszczególne działy w biologii pokazuje się z punktu widzenia ewolucji? W Polsce rzeczywiście wygląda to strasznie.
  • Odpowiedz
@Sierkovitz: Ja na biologię w gim/liceum nie narzekam poziom był dobry ale o ewolucji faktycznie było bardzo mało. Chyba jedną z niewielu tematów z tej dziedziny było dziedziczenie genów. Np że dwoje ludzi o czarnych włosach może mieć dziecko o rudych (i nie chodzi tu o zdradę).
Za to fizykę w liceum miałem tragiczną wciągu 1 roku szkolnego oglądaliśmy 3 razy ten sam film o planetach a babka w ogóle
  • Odpowiedz
@adienhq: Miałem dodatkowy przedmiot w liceum, który był tylko o ewolucji i ludziach. 1 h przez dwa lata i szczerze dziękuję liceum za to, że mi to zaoferowało. Biologia, przynajmniej w moich czasach była za bardzo pamięciowa. W cholerę wkuwania jakichś cykli rozrodczych, które potem nikomu się nie przydają a za mało tego jak to wszystko działa, na jakich zasadach się opiera. Ale to chyba była ogólnie wada tamtego sytemu
  • Odpowiedz