Wpis z mikrobloga

@rbk17: Psychologia- jak masz ciągle mało paliwa to starsza się jeździć oszczędnie i w miare możliwości mało- bo zaraz trzeba będzie jechać na stacje i wydać cebuliony.
Jak masz pełny bak to zdarza się dociskać mocniej, jechać gdzieś gdzie mógłbyś skoczyć rowerem itd- bo "i tak pełno to nie odczujesz tej różnicy"
Jak masz pełny bak to zdarza się dociskać mocniej, jechać gdzieś gdzie mógłbyś skoczyć rowerem itd- bo "i tak pełno to nie odczujesz tej różnicy"


@kowal258: nie robię tak, jeżdżę gdy już naprawdę muszę. Może dlatego że mieszkam na wsi, pewnie miastowi mają gorzej.
nie robię tak, jeżdżę gdy już naprawdę muszę. Może dlatego że mieszkam na wsi, pewnie miastowi mają gorzej.


@rbk17: No to Ci powiem że jeżeli faktycznie jeździsz tylko wtedy kiedy musisz i jak po nalaniu do pełna jeździć na tym baku 2 miesiące to lepiej tankować częściej i mieć świeże niezwietrzałe paliwo
No to Ci powiem że jeżeli faktycznie jeździsz tylko wtedy kiedy musisz i jak po nalaniu do pełna jeździć na tym baku 2 miesiące to lepiej tankować częściej i mieć świeże niezwietrzałe paliwo


@kowal258: mechanicy radzą aby nie jeździć na rezerwie gdyż to dobija silnik, mój samochód wariuje na resztkach więc nigdy nie zajeżdżam do końca.
@kowal258: a nie jest tak, ze pompa jest po części chłodzona paliwem i jeżdżąc cały czas na rezerwie sie ją #!$%@?? Tak słyszałem i tego sie trzymam.
Poza tym w moim samochodzie paliwo na postoju cofa sie do zbiornika i z pełnym bakiem jakoś szybciej odpala (nie musi tak długo kręcić- w zimie nie jest to bez znaczenia).
@MichalPypek:
@rbk17: Głównie pompkę paliwową - jak pisał kolega wyżej, dostaje po dupie od pompowania oparów a nie płynu. Jak macie samochód w lpg to też radzę mieć więcej paliwa niż rezerwę - np. W mojej instalacji (wtrysk jednopunktowy) pompka chodzi nawet na gazie.
@Desperated:
W większości instalacji pompka chodzi nawet na LPG. Ja niestety nie mogę zalać więcej jak 10L powyżej rezerwy bo mi potem w środku wali benzyną a że mojeauto potrafi wciągnąć na zimnym silniku po mieście nawet 20L/100km to jest to dość uciążliwe.