Wpis z mikrobloga

Solaris w nowej roli - jako podwykonawca części do dużego zamówienia tramwajowego w Niemczech
Będziemy podwykonawcą dużego zamówienia na budowę tramwajów dla jednego z miast niemieckich. To dla nas nowa rola. Zamówienie może opiewać nawet na 100 tramwajów – powiedział nam Zbigniew Palenica, członek Zarządu Solarisa, odpowiedzialny za transport szynowy. Na razie producent nie zdradza o jakie miasto chodzi, a także z kim została nawiązana współpraca. Wiemy jedynie, że w ciągu kilku miesięcy firma z Bolechowa powinna rozpocząć dostawy dla swojego partnera. Wówczas to być może dowiemy się czegoś więcej na temat tej współpracy. Czy będzie to Monachium, które wybrało ofertę Siemensa? Zobaczymy. Przypomnijmy, że Solaris próbował swoich sił właśnie w tym przetargu, ostatecznie jednak wybrana została oferta złożona przez rodzimego producenta.

Podwykonawstwo – to będzie nowa rola Solarisa. Dotychczas polska firma dostarczała samodzielnie tramwaje dla niemieckich miast. To Jena i Brunszwik. Przed Solarisem kolejne zlecenie, tym razem z Lipska. Efekty tej współpracy będziemy mogli zobaczyć na przyszłorocznych targach InnoTrans w Berlinie – zapewnia Zbigniew Palenica. Solaris jest zatem cały czas obecny na rynku naszych zachodnich sąsiadów. To przecież nie tylko kontrakty tramwajowe, ale także, a może przede wszystkim autobusy.

O dalszych tramwajowych planach Solarisa i kolejnych rynkach rozmawialiśmy na Trako ze Zbigniewem Palenicą. Już wkrótce na łamach InfoTram wywiad z przedstawicielem firmy z Bolechowa.

http://infotram.pl/solaris-w-nowej-roli_more_78596.html

#solaris #komunikacjamiejska #tramwaje #niemcy #polska
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach