Wpis z mikrobloga

Wiecie co może być przyczyną, że po ok 2-3h od startu win7 internet po wi-fi zaczyna strasznie przymulać (Ledwo da się przeglądać cokolwiek)? Jedyne co pomaga to wyłączenie i włączenie całkiem karty sieciowej (lub oczywiście restart laptopa), na innych urządzeniach jak i na linuksie wszystko jest ok.

#laptopy #pcmasterrace #sieci
  • 6
@brokenik: Właśnie kiedyś było okej, problem pojawił się niedawno po formacie, instalowałem sterowniki ze strony lenovo, lecz ten do karty sieciowej niestety nie chciał działać, internetu nie było. Znalazłem gdzieś na forum jakiś alternatywny i poszło.

Laptop to lenovo z710, masz jeszcze jakieś pomysły skąd pobrać sterowniki jeśli te oryginalne od nich nie działają? (W ogóle nie ma neta)
@rolfik_r1: To nie kwestia tego, lenovo faktycznie tak ma, ale ja mam wyłączone oszczędzanie energii dla karty sieciowej, bo kiedyś ten tryb całkowicie wyłączał mi neta.

@troloking: Ok, pobiorę, a mógłbyś troszkę jaśniej o co chodzi z tym mediaID? Bez tego nie pójdzie?
@niezielony: mediaID identyfikatorem sprzętu jest. Lenovo go zmienia i tłucze swoje gówno drivery. Driver producenta, często nie rozpoznaje urządzenia i jesteś w dupie. mediaid spisujesz sobie z menadżera urządzeń i dodajesz z nim linie do pliku inf sterownika. Jak nic nie #!$%@?łeś to nagle driver zacznie się instalować